Misafir
6,0349
5,3205
229,34
ÜYE GİRİŞİ

Özel: 16 yıldır Kandil’e gitmeyenler 16 günde gitmeyi mi akıllarına koymuş

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'ın "Türkiye Kandil'e girebilir" açıklamasını eleştiren CHP’li Özel, "Bu, şu demek; 'Seçimi kazanamıyoruz. Bizim bir istismara daha ihtiyacımız var.' 16 yıldır Kandil'e gitmeyenler, son 16 günde mi gitmeye akıllarına koymuşlar?"dedi.

Özel: 16 yıldır Kandil’e gitmeyenler 16 günde gitmeyi mi akıllarına koymuş

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'ın "Türkiye Kandil'e girebilir" açıklamasını eleştiren CHP’li Özel,  "Bu, şu demek; 'Seçimi kazanamıyoruz. Bizim bir istismara daha ihtiyacımız var.' 16 yıldır Kandil'e gitmeyenler, son 16 günde mi gitmeye akıllarına koymuşlar?"dedi. 

MUZAFFER KİRT

Manisa Girişimciler Derneği(MAGİDER), işadamlarının Manisalı siyasetçilerin seçim vaadlerini dinlemek için 24 Haziran öncesi düzenlediği ‘MAGİDER Manisa Siyasetçilerini Dinliyor’ isimli programın ilk konuğu CHP Grup Başkanvekili ve Manisa 1. Sıra Milletvekili Adayı Özgür Özel oldu. Örenay Restorant’a iftarla ile birlikte düzenlenen programa CHP’li Özel ile birlikte CHP Manisa 10. Sıra milletvekili adayı Lale Erdoğan Tuncer, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka, MAGİDER Başkanı Ayberk Aloğlu ve sanayiciler katıldı.

KILIÇDAROĞLU MANİSA’YI DİNLEYECEK

CHP’li Özgür Özel konuşmasına ilk olarak, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 8 Haziran Cuma günü Manisa’ya gerçekleştireceği bir dizi ziyaretleri açıklamakla başladı. CHP’li Özel, 8 Haziran günü CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun hem Manisa’nın iş dünyasıyla, hem esnafıyla hem de vatandaşıyla bir araya geleceğini ifade ederek, “Genel Başkanımız Kemal bey 8 Haziran Cuma gününü Manisa’ya ayırdı. Saat 10.00 Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda sanayicilerin katılacağı bir toplantı yapılacak. Ulusal kanalların canlı yayın yapacağı program 1.5 saat boyu sürecek. Ağırlıklı olarak ekonominin konuşulacağı bir toplantı olacak. Daha sonra sayın genel başkanımız saat 12.00’de Manisalı kamyoncular ile bir araya gelecek. 500’ün üzerinde kamyoncunun sıkıntılarını yakından dinledikten sonra ulaştırma sektöründeki projelerimizi anlatacak. Ardından Saruhanlı İlçesi’nde kısa bir şehir turu yaptıktan sonra Akhisar İlçesi’ne geçecek. Akhisar İlçesi’nde Tütün Otel’de yaklaşık 1000 kişilik bir katılım ile esnaf, tüccar, sanayici, işadamları ve muhtarlarla bir araya gelecek. Orada 2018 seçim bildirgemizi, 24 Haziran sonrası CHP’nin parlamentoda yapacaklarını, Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’nin manifestosunda yer verdiği projeleri anlatacak’’ diye konuştu.

‘GÜLEN’İN İADE TALEBİNDE EKSİKLİKLER VAR!’

CHP’li Özel açıklamasında, partisinin Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’nin Fethullah Gülen’in ABD’den iadesiyle ilgili iddialarını Adalet Bakanlığı’nda inceleyen 4 kişilik heyetin çalışmalarını tamamladığını ifade etti. CHP’li Özel yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce, Fethullah Gülen’in iadesinin usulüne uygun yapılmadığına ilişkin kendisine ulaşan bilgilerden sonra bu konuyu gündeme getirmiştir. Ardından bu konu bir polemiğe dönüştürülmüş. Belgelerin oluşturduğumuz uzman kişiler tarafından incelenmesi talebimiz oldu. Bu talebe geçtiğimiz günlerde nihayetinde cevap verildi. 4 Haziran Pazartesi günü saat 11.00’de 4 kişiden oluşan 2’si milletvekilimiz, 2’side konunu uzmanı hukukçudan oluşan heyetimiz incelemelerini tamamladılar. 5 saati geçen incelemelerin sonucunda bize heyetimizden verilen bilgi gerekli incelemeleri yaptıklarını, kendilerine evrakların gösterildiğini, yaptıkları incelemelerde Sayın Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’nin dile getirdiği hassasiyetler, duyduğu rahatsızlıklar, kendisine ulaşan duyumları doğrular nitelikte eksiklikler tespit ettiklerini ifade ettiler. Heyetimiz raporunu hızla yazıyor. Hedefimiz bugün akşam saatlerinde raporumuzu Sayın Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’ye ve Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na sunmaktır. Konuyla ilgili detaylı açıklamalar Sayın Muharrem İnce ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılacaktır”dedi. 

 ‘A TAKIMI OLDU Z TAKIMI’

CHP’li Özel, 24 Haziran’dan sonra AK Parti’den bakanların artık tekrar bakan olmayacağının altını çizerek, “Bu ülkeyi eğer en iyi ekiple yönetiyorsanız, bakanlar kurulu en iyi ekibiniz değimlidir. Damadınız en iyi Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı değil miydi? Süleyman Soylu bulabildiğiniz en iyi İçişleri Bakanı değil miydi? Hepsini neden milletvekili adayı yaptınız. Şimdi ki sistemde milletvekilleri bakan olamıyor. Parlamentoda 301 önemli diyorsunuz. Peki onlar parlamentodaysa yani sizin A Takımı oldu Z Takımı. Z raporunu aldınız, gün sonunu aldınız onları çekmeceye koydunuz. Oysa CHP parlamentodan ve parlamenter ümidini kesmediğini ifade etmektedir. Demek ki AK Partili bakanlar da geleceğin parlamenter sistem olduğunu, iktidarında CHP, seçimi kazanacak olanında Muharrem İnce olduğunu görüyorlar ki bizim önerdiğimiz sisteme doğru koşuyorlar. Kendilerinin önerdiği sistem bakanların dışarıdan atanmasıdır. Bir tanenizin içinde reisinize güven yok mu? Seçimi o kazanacak bana tekrar bakacak diye. Sayın Tayyip Erdoğan bu bakanlar kötüydüyse neden şimdi bakan yaptın. İyiyse neden milletvekili yapıyorsun. Gelecekte bakan yapmamayı kafaya koymuşsun. Demek ki kaybetmeyi şimdiden kafaya koymuşsun’’dedi.

’KANDİL’E 16 YILDIR NEDEN GİRİLMEDİ?’

CHP’li Özel açıklamasının geri kalan kısmında  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’ın “Türkiye Kandil’e girebilir’ açıklamasını eleştirdi. CHP’li Özel açıklamasında Kandil’e girmenin siyasi bir hesap olduğunu iddia ederek, “Bekir Bozdağ. ‘Her an Kandil’e girebiliriz’ diye açıklamada bulunmuş. Bu şu demek ‘Seçimi kazanamıyoruz’. ‘Bizim bir istismara daha ihtiyacımız var’. Biz orduyu Mehmetçiği öne sürüp oradan bir seçim kazanmak için bir şey bulur muyuz diye bakacaksınız. Mehmetçiğimizin ayağına taş değse yüreğimiz sızlar. 16 yıldır Kandil’e gitmeyenler son 16 gündemi gitmeye akıllarına koymuşlar. 16 yıldır Kandil ile her türlü ilişkiyi kuranlar, ‘biz adayla konuşuyoruz’ dilenler, sizin konuştuğunuz sohbet ettiğiniz ve övdüğünüz adam Abdullah Öcalan’dır. Mütabakat halinde dediğiniz dağ Kandil, oradaki Cemil Bayık’tır. Şimdi herkes biliyor ki Kandil’de PKK unsurları kalmamıştır. Ama seçimden ümidi kalmayanlar Kandil’e gitmeyi, Kandil’e bayrak dikmeyi, PKK’nın boşalttığı kandilin dağlarını F-16’lar ile vurup buradan seçimde bir şey, bir güç elde etmeyi düşünmektedirler. 16 yıl boyunca Kandil ile ahbaplık yapanların son 16 günde Kandil’e girme hesapları askeri ve milli menfaatleri değil sadece ve sadece siyasi menfaatleri ifade etmektedir. Mehmetçik bu ülke için hangi görevi yaparsa başımızın tacıdır. Her zaman Mehmetçiğimizin arkasındayız. Ayağına taş değmesin Mehmetçiğimizin. Ama kimsede Mehmetçiği 24 Nisan seçim hesaplarına alet etmeye çalışmasın. Afrin hepimizin ortak meselesiydi. Afrin ayaklarına dolaştı. Afrin’de gelen şehitlerin ailelerinin hepsinin sıvasız evlerde oturduğu, gariban çocuklar olduğunu hepimiz gördük. Bakan evlatlarının bedelli askerlikle teskere alıp, vatan evlatlarının siyaset uğrunda şehit edildiği bir saray düzenine hepimiz karşı çıkıyoruz’’dedi.

‘BAHÇELİ MECLİS KAPANDIKTAN SONRA AF DİYOR’

CHP’li Özel açıklamasını son kısmında MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ‘Af’ çıkmasıyla ilgili açıklamalarıyla ilgili olarak, “Bahçeli’nin gündemde tuttuğu konu kendi samimiyetsizliğidir. Af Anayasa’ya göre, yasaya göre filan değil 5’te 3 nitelikli çoğunlukla çıkar. Meclis açık olacak ve 330 milletvekili oy verecek. Meclis kapandı. Meclis kapanırken Devlet Bahçeli’nin partisi bir gün önce AK Parti ile meclisi kapatmakta mütabakata vardı. Meclis kapanırken sesini çıkarmadı. Şimdi Af diyor. Kapalı olan fırından ekmek çıkar mı? Devlet Bahçeli vatandaşın gözünün içine baka baka onların duygularıyla oynuyor. Meclisin açık olmadığı bir dönemde ‘Bayramdan önce Af çıkacak’ demek vatandaşa duygu istismarından başka bir şey değildir. Bugün kader mahkumlarından bahsediyor. Kader mahkumlarının ailelerini uykusuz bırakmak adı da Devlet olan ve devletin adamı olma iddiasında olan ama son süreçte bu konuda kendisine inananları çok mahcup eden birine de yakışmaz. Eğer af çıkacaksa toplumsal mutabakatla olur. Mecliste olur. Bütün partilerin katılımıyla olur. CHP olarak bir af konuşulacaksa önce toplumdaki mutabakatın aranıp sonrada tüm partilerin mutabakat sağlaması gerektiğini biliriz. Bunun dışında her türlü ifadeyi söylemek duygu istismarından başka bir şey değildir’’ dedi.

CHP’li Özel açıklamasının ardından programa katılan işadamlarının siyasetçilerden beklentilerini dinledi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim