Misafir
6,0349
5,3205
229,34
ÜYE GİRİŞİ

‘Gediz’de inşallah balık tutulabilecek’

Vali Güvençer, Dünya Çevre Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada Manisa’nın en önemli çevre değerlerimizden Gediz’in temizlik konusunda istenilen düzeyde olmadığını belirterek “Gediz yeniden öncelikle tarımsal sulamada kullanılan, sonrasında inşallah eskiden olduğu gibi balık tutulabilir bir nehir haline gelecek”dedi.

‘Gediz’de inşallah balık tutulabilecek’

Vali Güvençer, Dünya Çevre Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada Manisa’nın en önemli çevre değerlerimizden Gediz’in temizlik konusunda istenilen düzeyde olmadığını belirterek “Gediz yeniden öncelikle tarımsal sulamada kullanılan, sonrasında inşallah eskiden olduğu gibi balık tutulabilir bir nehir haline gelecek”dedi.

MUZAFFER KİRT

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtına çelenk sunuldu. Kendini koruma gücünden yoksun olan doğa ve çevreye karşı her bireyin sorumlu olduğunu belirten Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurettin Aytekin, “Sağlıklı bir yaşam sürdürülmesi ancak sağlıklı ve temiz bir çevre ile mümkündür. Bunu sağlayacak olanda insanın kendisidir. Bu aynı zamanda anayasal bir zorunluluktur. Anayasamızın 56. maddesinde; ‘Herkes sağlıklı ve dengeli çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşın ödevidir deniliyor”dedi.

Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurettin Aytekin, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i ziyaret etti.  Vali Güvençer, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi Resim Kulübü işbirliğiyle gerçekleşen ‘Manisa’ya akademik bakış’ konulu çevre temalı yerel fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren Eylül Özden, Pınar Okur ve Çisil Camlı’ya ödüllerini takdim etti.

VATANDAŞA DUYARLILIK ÇAĞRISI

Çevrenin tüm dünyanın ortak değeri olduğunu vurgulayan Vali Güvençer,  bütün dünyadaki insanların çevrenin ne kadar değerli olduğunu ve ne kadar korunmaya değer olduğunu söylediğini belirtti. Buna rağmen aksayan bir yönlerin olduğunun altını çizen Güvençer, bir taraftan çevre bu kadar kıymetlendirilirken, bir yandan da herkesin payı olan olumsuzluklar içerisinde çevrenin kirletildiğini, çevre düzeninin bozulmaya devam edildiğini kaydetti. Güvençer, Manisalıları çevre konusunda duyarlı olmaya davet etti.

KURUMLAR GÖREVİNİ YAPIYOR AMA YETERSİZ!

Manisa’da daha temiz bir çevre için ilgili kurumların üzerine düşeni yaptığını, ancak bunun yeterli olmadığını belirten Vali Güvençer, “Manisa’mız için en önemli çevre değerlerimizden biri Gediz. Ne yazık ki Gediz şuan da istenilen ideal anlamında değil. Ancak mutlulukla ifade ediyorum ki gerek mevzuat bazında yapılan değişiklikler, gerek mevzuatın gerektirdiği zorunlulukların yerine getirilmesi hususunda kurumların üzerlerine düşen görevleri yerine getirmesi hususundaki isabetli gayretleri artık Gediz’in hemen hemen hiç kirlenmemesi gibi yeni kaynaklarla kirletilmemesi gibi sonuç yarattı. Ancak yapılan tesislerin tamamlanması ve yılların biriktirdiği kirlilik faktörlerin ortadan kaldırılması zaman alacak. Manisalıların içi rahat olsun. Gübrelerin, ilaçların yarattığı tarımsal kirlilik dışında gerek sınai, gerek kentsel atıklarla Gediz’in kirletilmesi hususunda Manisa sicili son derece temiz. Havzada bulunan diğer iller ve sanayi kuruluşları içerisinde en iyi mesafe almış olan vilayet Manisa’dır.  Gediz yeniden öncelikle tarımsal sulamada kullanılan, sonrasında inşallah eskiden olduğu gibi balık tutulabilir bir nehir haline gelecek. Tüm Manisalılara güzel bir çevre diliyorum”diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim