Misafir
6,1018
5,3795
215,73
ÜYE GİRİŞİ

Pazar istemeyen esnaf yol kapattı!

Yaklaşık 2 aydır kurulmayan Perşembe Pazarı’nın Avni Gemicioğlu Caddesi üzerinde kurulacağının açıklanmasının ardından cadde esnafı, işlerinin olumsuz etkileneceğini öne sürerek yol kapatarak eylem yaptı.

Pazar istemeyen esnaf yol kapattı! 

Yaklaşık 2 aydır kurulmayan Perşembe Pazarı’nın Avni Gemicioğlu  Caddesi üzerinde kurulacağının açıklanmasının ardından cadde esnafı, işlerinin olumsuz etkileneceğini öne sürerek yol kapatarak eylem yaptı.

MUZAFFER KİRT

Manisa'da yaklaşık 8 haftadır yeri belirlenememesinden dolayı kurulamayan ve pazarcı esnafı tarafından tepkilere neden olan Perşembe pazarının yeri geçtiğimiz hafta Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla belirlendi. Şehzadeler ilçesi Avni Gemicioğlu Caddesi üzeri ve ara sokaklarında  kurulmasına karar verilen Perşembe pazarı, pazarcı esnafını sevindirirken cadde üzerinde iş yeri olan bazı esnafın tepkisine neden oldu. İş yerlerinin önünde pazar yeri kurulmasının işlerini olumsuz etkileyeceğini ve bölgedeki trafik akışında sıkıntılar yaşatacağını savunan cadde esnafı, toplanarak eylem yaptı.

CADDEYİ TRAFİĞE KAPATTILAR!

Caddeyi bir süreliğine trafiğe kapatan esnaf, pazar yerini caddelerinde istemediklerini vurguladılar. Cadde üzerinde trafiğin sıkışık olduğunu ve işlerinin olumsuz etkileneceğini düşünen esnaf Suna Opalay, "Pazarcılar orada yolun diğer tarafını istemediler. Arabaların park yerinden bu kadar çok sıkıntı çekerken, sinir sistemlerimiz bozulurken, iş yapamazken, nasıl olur da böyle mahalle arasına pazar yeri olur? Biz istemiyoruz. Gitsin başka yere kursun. Belediyeler inşaat alanının belli bir bölümünü pazar yeri yapacak. Biz buraya pazarcıları sokmayacağız. Ben bu mücadelemi vereceğim" diye konuştu.

‘PAZAR İPTAL OLSUN!’

Mahallelerinde bazı hastaların ambulansa ihtiyaç duyduğunu söyleyen esnaf Kadir Oğul ise "Ben Yarhasanlar Mahallesinde 3 senedir esnafım. Görüyorum ki bir dakika araba geçmediği zaman yer yok. Mahallemizde öyle hastalar var ki her gün ambulans gelen bir cadde burası. Ne utanmaz insansınız ki bu ana caddeyi kapatıyorsunuz. Esnafın işi var mı, yok mu diye kontrole gelmiyorsunuz ama esnafın ekmeğiyle oynuyorsunuz. Yarın oy istemeye geldiğinizde nelerle karşılaşacaksınız. Biz ekmek paramız için mücadele ederken sen benim dükkanımın önünü kapatıyorsun. Buranın iptal olmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

İMZA TOPLADILAR

Trafiği kısa süreli kapatan esnaf daha sonra kendi aralarında topladıkları imzaları Yarhasanlar Mahallesi Muhtarlığına teslim etmek üzere caddeden ayrıldı. Mahalle Muhtarı Adnan Çakmak'ın yanına giden esnaf sorunlarını anlatarak çözüm bulunmasını istedi. Muhtar Çakmak ise pazar yeri istemeyen vatandaşlardan imza topladığını belirterek, imzaların Manisa Valiliğine ulaştırılacağını söyledi. Esnaf ise kendileri topladıkları imzalı dilekçeleri Manisa Valiliğine teslim etmek için oradan ayrıldı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim