Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

İYİ Parti standına zabıta engeli

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde İYİ Parti Manisa 3’üncü sıra milletvekili adayı Hasan Eryılmaz'ın özel mülkiyeti kiralayarak kurduğu seçim standında zabıta ekipleri ile İYİ Partililer arasında arbede çıktı.İYİ Parti standına zabıta engeli

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde İYİ Parti Manisa 3’üncü sıra milletvekili adayı Hasan Eryılmaz'ın özel mülkiyeti kiralayarak kurduğu seçim standında zabıta ekipleri ile İYİ Partililer arasında arbede çıktı. 
 

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde İYİ Partililer ile Şehzadeler Belediyesine ait zabıta ekipleri arasında gerginlik yaşandı. İYİ Parti Manisa 3’üncü sıra milletvekili adayı Hasan Eryılmaz’ın Şehzadeler ilçesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nın karısındaki özel mülkiyete kirasını vererek kurduğu üstü kapalı stant Şehzadeler Belediyesi zabıta ekipleri tarafından İmar Kanunu’na göre kaçak yapı olduğu gerekçesiyle kaldırılmak istendi. Bunun üzerine kaldırma işlemine müdahale eden İYİ Partililer ile zabıta ekipleri arasında gerginlik yaşandı. Zabıta personellerinden birinin standın iplerini kesmeye çalışması sırasında gerginlik artınca arbede yaşandı. 
Standa gelen İYİ Parti Manisa milletvekili adayı Hasan Eryılmaz ise bir yandan gerginliği yatıştırmaya çalışırken bir yandan da yapılan işin yasal olmadığı yönünde ekiplere uyarılarda bulundu. Yaşanan gerginlik üzerine bölgeye gelen Çevik Kuvvet polisleri gerginliği yatıştırdı. Zabıta ekipleri standı sökmeden olay yerinden ayrılırken, partili üyeler standda nöbet tutmaya başladı. 

‘KAÇAK YAPI GİBİ GÖSTERİLMEK İSTENDİ!’
İYİ Parti Manisa milletvekili adayı Hasan Eryılmaz ise yaşanan gerginlikten sonra yaptığı açıklamada, kendisinin Valilikten gereken izinleri alarak standı kurduklarını ve standın YSK’nın 332’nci maddesine göre kurulduğunu belirterek, "YSK’nın 332. Maddesinde her şey belli. Mevcut iktidar bu mübarek Ramazan gününde adaletten yoksunlar. Burası sahibinden kiralık. Parasını da peşin verdik. Fakat gelinen noktada Şehzadeler Belediyesi Zabıta ekipleri, Şehzadeler şehri Manisa’yı utandıracak şekilde burayı kaçak yapı gibi göstermek istediler. Burasının herhangi bir sabit yeri yok. Yüksek Seçim Kurulu’nun maddesine uyuyoruz, ne yaya ne de taşıt trafiğini engellemiyoruz. Kendimizi anlatmaya çalışıyoruz. Biz iyiler hareketi olarak yılmayacağız, başaracağız.” dedi. Açıklamanın ardından partililer stant önünde nöbet tutmaya başladı. 

ŞEHZADELER BELEDİYESİ AÇIKLAMA YAPTI
Şehzadeler Belediyesine bağlı zabıta ekipleri ile İYİ Partililer arasında yaşanan stant gerginliği sonrasında Şehzadeler Belediyesinden yazılı basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bugün 15 Temmuz Demokrasi Meydanında İYİ Parti tarafından 3194 sayılı İmar Kanununa aykırı olarak uygunsuz yapı kurulduğu yönündeki vatandaşlarımızdan gelen şikayetler üzerine, belediyemiz İmar Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, söz konusu alana giderek tespitte bulunmak istemiştir.  Konu ile ilgili olarak parti yetkilileri tarafından Şehzadeler Belediye başkanımız Ömer Faruk Çelik’e ulaşılmış, kendisi de konunun detaylıca incelenmesi açısından teknik ekibe 1 gün süre verilmesi talimatını vermiştir. Bu esnada partililer tarafından Zabıta ve İmar personelimizin tespit çalışmaları sözlü ve fiili olarak engellenmiş ve ortaya hepimizi üzen görüntüler çıkmıştır. Yaşanan bu üzücü hadiselerden sonra akşam saatlerinde Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik ile Parti yetkilileri arasında yapılan ikili görüşmeler sonucunda İmar kanununa aykırı olan yapının ivedilikle kaldırılması yerine de 3194 sayılı İmar kanununa aykırı olmayacak portatif stant kurulması noktasında karar verilmiştir. Ayrıca yaşanan tatsız hadiseler ile ilgili karşılılık olarak şikayetlerden vazgeçilmiştir" İHA
 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim