Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Pazar krizi çözüldü

Manisa’da uzun süredir gündemi meşgul eden ve 8 haftadır kurulamayan Perşembe Pazarının geçici olarak nereye kurulacağı belli oldu. UKOME, Avni Gemicioğlu Caddesi’nin geçici pazar yeri olmasını kararlaştırdı. Pazar önümüzdeki Perşembe günü kurulacak.

Pazar krizi çözüldü

Manisa’da uzun süredir gündemi meşgul eden ve 8 haftadır kurulamayan Perşembe Pazarının geçici olarak nereye kurulacağı belli oldu. UKOME,  Avni Gemicioğlu Caddesi’nin geçici pazar yeri olmasını kararlaştırdı. Pazar önümüzdeki Perşembe günü kurulacak.

MUZAFFER KİRT              

Manisa’da uzun süredir gündemi meşgul eden ve 8 haftadır kurulamayan Perşembe Pazarının geçici olarak nereye kurulacağı belli oldu.  UKOME, yaklaşık 8 haftadır kurulmayan Perşembe pazarı için kararını verdi. Alt komisyonun yaptığı kamuoyu araştırması ve gerekli incelemelerin ardından toplanan UKOME, Perşembe Pazarından Manisa Lisesi’ne kadar olan Avni Gemicioğlu Caddesi’nin geçici pazar yeri olmasını kararlaştırıldı.

AVNİ GEMİCİOĞLU’NDA HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Avni Gemicioğlu Caddesi’nde hazırlık çalışmalarına başlandı. Şehzadeler Belediyesi ve Pazarcılar Odası Zabıta ekipleri yer ölçümlerini yapmaya başladı.  Perşembe pazarı 7 Haziran Perşembe günü Avni Gemicioğlu Caddesi'ne kurulacak. Eski Garaj Yeni Proje'nin bitiminin ardından pazarcı esnafına proje içinde yer alan 900 tezgahlık pazar yeri tahsis edilecek.

BAŞKAN ŞENER TEŞEKKÜR ETTİ

Manisa Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, esnafın 2,5 aydır pazara çıkamadığını belirterek, mağduriyetin giderildiğini ifade etti. Şener, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Pazarın kurulacağı yerdeki vatandaşları mağdur etmek istemeyiz. 2,5 aydır hem halkımız, hem de esnafımız mağdur oldu. En uygun yer belirlendi. Şehzadeler Belediyesi bu yeri Büyükşehir Belediyesi’ne bildirdi. Büyükşehir Belediyesi de UKOME’de kararı aldı” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ PERŞEMBE TEZGAH KURULACAK

Şener, “Önemli olan esnafın ekmeğiydi, bizim davamız ekmek davasıydı. Kimseyi kırmak, üzmek istemeyiz. Büyüklerimize, kanunlarımıza, seçilmişlere karşı bir art niyetimiz olamaz. Esnaf zor duruma düşmesine rağmen saygısını kaybetti. Haftaya Çarşamba kuralar çekilir ve esnafın yerleri belli olur. Önümüzdeki hafta yeni yerimizde hizmet vermeye başlarız. Pazaryerinde 779 tezgah kurulacak” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim