Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Ekonomiyi eleştirenler hain!

Ekonomide kriz yaşandığı açıklaması yapanları sert dille eleştiren MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, bu kişilerin felaket tellallığı yaptığını ifade ederek “Türkiye’de maalesef sırf siyasi düşmanlık adına bunu dile getirenleri ben hain olarak nitelendiriyorum”dedi.

Türkiye ne dövizle kuruldu, ne dövizle yıkılır

Ekonomiyi eleştirenler hain!

Ekonomide kriz yaşandığı açıklaması yapanları sert dille eleştiren  MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, bu kişilerin felaket tellallığı yaptığını ifade ederek “Türkiye’de maalesef sırf siyasi düşmanlık adına bunu dile getirenleri ben hain olarak nitelendiriyorum”dedi.

 

SEÇİMLERİN ERKENE ALINMASINDA EKONOMİ ETKİSİ

Kendisi de bir iktisatçı olan Akçay, seçimlerin erkene alınmasındaki 4-5 sebepten birinin ekonomi olduğunun altını çizerek, ekonomi üzerinden oynanmak istenen oyunların erken seçim kararıyla bozulduğunu söyledi. Ekonomiye yönelik yapılan eleştirilerle iktidarın gitmesi, MHP’nin başarısız olmasının hedeflendiğini kaydeden Akçay, dünya piyasalarında dövizde yaşanan dalgalanmaları fırsat bilen bazı uluslararası sermaye çevrelerinin de, Türkiye’de  bir krizi tetikleyebilir miyizin hesabını yaptığı dile getirdi.

 

TÜRKİYE NE DÖVİZLE KURULDU, NE DÖVİZLE YIKILIR

Ekonominin inişli çıkışlı olduğunun altını çizerek 2001 krizini hatırlatan Akçay, “Şimdi aradan geçen zaman gösterdi ki bunun uluslararası ayakları da vardı. Hükümeti  yıkmak, parçalamak. Yetkisiz bir başbakan, MHP’siz bir hükümet senaryoları devreye sokulmuştu. Şimdi aynı senaryolar tezgahlanıyor. Bunlara itibar etmemeliyiz. Türkiye ne dövizle kuruldu, ne dövizle yıkılır. Ekonomi moral ister. Ekonominin morallerini bozan davranışları ben alçaklık olarak nitelendiriyorum, başka bir açıklaması yoktur”dedi. 

 

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim