Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

‘Yunt Dağı’nı parsel parsel satıyorlar!’

CHP Manisa Milletvekili Tur yıldız Biçer, Yunt Dağı’nın ranta çevrilerek açık arttırma usulü ile ticarete açıldığını iddia ederek konuyu meclise taşıdı. Başbakan Binali Yıldırım’ın cevaplaması istemiyle soru önergesi veren Biçer “‘Yunt Dağı’nı parsel parsel satıyorlar!”görüşünü ileri sürdü.

 

 

‘Yunt Dağı’nı parsel parsel satıyorlar!’

 

CHP Manisa Milletvekili Tur yıldız Biçer, Yunt Dağı’nın ranta çevrilerek açık arttırma usulü ile ticarete açıldığını iddia ederek konuyu meclise taşıdı. Başbakan Binali Yıldırım’ın cevaplaması istemiyle soru önergesi veren Biçer “‘Yunt Dağı’nı parsel parsel satıyorlar!”görüşünü ileri sürdü.

 

 

CHP Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer, Manisa’nın Yunt Dağı’nın, Manisa halkının ihtiyaçları dışında açık arttırma usulü ile satılmasına sert tepki gösterdi. Biçer, “Yunt Dağı üzerini ucube yapıtlar ile donatıyorlar. Milli değerlerimizi teker teker satan, peşkeş çeken iktidar şimdi de coğrafik sembollerimize göz dikti. Yunt Dağı’nı parsel parsel satmak, vatanın her karış toprağını paraya çevirmektir. Bu anlayışın vatan hainliğinden farkı yoktur” dedi.

KÖYLERİN TAŞINMAZLARI SATILIYOR

Konuyu meclise taşıyan Biçer, meclise Başbakan Binali Yıldırım’ın cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi. Biçer, 12 Aralık 2012’de çıkan 6360 sayılı yasa ile ülke genelinde 30 Büyükşehir oluşturulmasının ardından Manisa’da da iki yeni ilçe kurulduğunu ve bu ilçelerdeki köylerin birer birer mahalleye çevrildiğini hatırlatarak şunları söyledi “Bu köylere ait olan taşınmazlar açık arttırma usulü ile satılmaya başlandı. Köylerin kaynaklarının teker teker yok edilmesi bir yana, vatandaşın ihtiyaçlarına karşılık vermeyen, sadece kar amacı güdülen yeni yapılar veya ticarethaneler peyda olmaya başladı. Şimdi ise Manisa’nın Yunt Dağı satışa çıkarıldı. Yunt Dağı tahrip edilerek ticarete açılacak. Ucube yapıtlar ile Manisa’nın sembol yerlerinden biri olan Yunt Dağı yok edilecek. Çevre talanı, vatandaşın isyanı umurunda olmayan iktidar, yandaşlarına kar elde ettirmeyi amaçlıyor. Belediyeler para kazanma ya da kâr elde etme yeri değildir. Sosyal Belediyecilik anlayışında amaç halka hizmet olmalıdır. Yunt Dağı’na, Manisalıların ihtiyaçlarına karşılık verecek şekilde ya yeşil alanlar kurulmalı, sosyal tesisler veya spor alanları yapılmalı ya da Yunt Dağı’na dokunulmamalıdır. Yunt Dağı’nı parsel parsel satmak, vatanın her karış toprağını paraya çevirmektir. Bu anlayışın vatan hainliğinden farkı yoktur.  Hukuki kılıfını bulup, yasaları alet ederek memleketi parsel parsel satan iktidar, milli değerlerimize yaptığını şimdi de coğrafik yapılarımıza yapmaktadır. Buna dur demek Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir neferinin boynunun borcudur.”

ARSALAR KİMLER TARAFINDAN SATIN ALINDI?

Biçer, önergesinde Başbakan Yıldırım’a şu soruları yöneltti “1- Yuntdağı bölgesinde daha önceden köy tüzel kişiliğine ait olan kaç parsel ya da kaç metrekare arsa veya taşınmaz, Yunusemre Belediyesi’ne devredilmiştir? 2- Yunusemre Belediyesi bu arsaların kaç parselini, hangi taşınmazları açık arttırma usulü ile satışa çıkarmış ve satmıştır? 3- Bu arsalar satışa çıkarıldığında, bölgede yaşayan yurttaşlara satış önceliği tanınmamasının gerekçesi nedir? 4- İsimleri ayrı ayrı belirtilmek üzere; Yuntdağı bölgesinde satışa çıkan arsaları kim/kimler, hangi kurum ve kuruluşlar satın almıştır? 5- Yunusemre Belediyesi, satışa çıkan bu arsalardan ne kadar gelir elde etmiştir? 6- Yunusemre Belediyesi, Yuntdağı’ndaki arsa satışlarından elde ettiği gelirin ne kadarını Yuntdağı’na yatırım yaparak harcamıştır? 7- Satışa çıkarılan bu arsalar, taşınmazlardan elde edilen gelirlerle Yuntdağı’na yapılan yatırımlar nelerdir?”HABER MERKEZİ

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim