Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Bu okuldan mezun olan işsiz kalmıyor

Manisa Çukurova Kimya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gıda ve kimya alanlarında eğitim alan öğrenciler mezun olur olmaz firmalar tarafından istihdam ediliyor.

Bu okuldan mezun olan işsiz kalmıyor

Manisa Çukurova Kimya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gıda ve kimya alanlarında eğitim alan öğrenciler mezun olur olmaz firmalar tarafından istihdam ediliyor.

MUZAFFER KİRT 

Çukurova Kimya Endüstrisi A.Ş. tarafından 2008 yılında eğitim vermeye başlayan Manisa Çukurova Kimya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri hem geleceğe hazırlıyor hem de istihdam olanağı sağlıyor. Verdiği teknik ve akademik eğitimlerle Türkiye’nin en iyi meslek liselerinden olan Çukurova Kimya Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, lise tercihi yapacak öğrencileri bekliyor.  Gıda Teknolojileri ve Kimya Teknoloji Alanlarında 551 öğrenciye eğitim veren lise, okul döneminde öğrencilere sağlanan staj imkanları sayesinde okul sonrası mezun olan öğrencilere iş bulma imkanı sağlıyor.

İŞ YERİ AÇMA BELGESİ DE ALIYORLAR

Çukurova Kimya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İlyas Kayaokay, “Okulumuzda Kimya Teknolojileri Alanı ve Gıda Teknolojileri Alanı olmak üzere iki bölüm bulunuyor. Okulumuzu 9. Sınıftan itibaren tercih eden öğrenciler öncelikle herhangi bir alan eğitim almazlar. Ancak 10.sınıfa göçen öğrencilerimiz başarı durumları ve kendi tercihleri doğrultusunda bu iki alandan birini tercih ederler. Alana yerleştirilen öğrencilerimiz devlet tarafından sigortalanır. Böylece her öğrencimiz iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı sigortalanmış olurlar. Öğrencilerimiz son sınıfta staj eğitimlerine başlarlar. Bu staj süresince bu sigortalılık durumları devam eder. Ayrıca her öğrencimiz yaptığı staj süresince belirli bir ücret alırlar. Öğrencilerimizin staj yerleri olarak Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde belli başlı büyük firmalar ve devlet kuruşları tercihimizdir. Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimize teknisyen unvanı verilir. Mezun olan öğrencilerimiz diplomanın yanında ayrıca iş yeri açma belgesi de alırlar. Almış oldukları işyerleri açma belgeleriyle kendi işyerlerini açabilir ve bunları işletebilirler. Üniversiteyi okumak isteyen öğrencilerimiz ise kendi alanlarını tercih etmeleri durumunda ayrıca onlara ek puan verilir” dedi.

ÇUKUROVA KİMYA FİRMASI DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Özellikle kimya teknoloji alanı öğrencileri için okulun yapımını gerçekleştiren Çukurova Kimya firmasının okula büyük destek verdiğini kaydeden Kayaokay, “Öğrencilerimize istihdam garantisi sunmaktadır.  Sürekli iletişim halindeyiz. Orada staj yapan öğrencilerimiz bulunuyor. Bizler mezun olan öğrencilerimizi Çukurova Kimya’ya yönlendirmekteyiz. Önümüzdeki yıllarda kimyayla ilgili daha çok ihtiyaç duyulacağını Çukurova Kimya Genel Müdürü Mehmet Üzer bunu bize özellikle söyledi. Bu alanda ilerleyen süreçte kimyaya gerek savunma alanında, gerek sağlık alanında, gerek ilaç sanayisinde çok ihtiyaç duyulacağını, bu anlamda öğrenci sayısının artırılması hususunda bize sürekli bilgiler vermektedirler. Bizlerde öğrencilerimizi bizi mahcup etmeyecek şekilde en iyi eğitim vermeye çalışıyoruz. Bu anlamda öğretmenlerimizde büyük bir çaba sarf etmekte. İdareciler olarak da öğrenciler için elimizden geleni yapmaktayız” diye konuştu. 

MANİSA’NIN EN İYİ MESLEK LİSESİ

Kayaokay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Okulumuzdaki laboratuvarlar bu alandan mezun olan öğrencilerin teknik olarak sahip olabilecekleri bütün bilgilerle donatılmışlardır. O anlamda herhangi bir sıkıntımız yoktur. Laboratuvarlarımız Manisa’daki çoğu okullarımızdaki laboratuvarlarımızdan çok çok daha iyidir. Verdiğimiz eğitimin çok sağlam çok kaliteli olduğunu iddia ediyoruz. öğrencilerimiz ister ara elaman olarak sanayide çalışsınlar, ister akademik olarak üniversitede okusunlar her iki anlamda da eğitimi burada veriyoruz. Çukurova Kimya Lisesi olarak Manisa’nın en iyi meslek lisesiyiz.”

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim