Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

CHP'li Özel’den Adalet Bakanlığı'na 'Gülen' başvurusu

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Fetullah Gülen'in iade dosyasını görmek için Adalet Bakanlığı'na başvuru yaptı. CHP heyeti için Bakanlık'tan izin istendi.

CHP'li Özel’den Adalet Bakanlığı'na 'Gülen' başvurusu

 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Fetullah Gülen'in iade dosyasını görmek için Adalet Bakanlığı'na başvuru yaptı. CHP heyeti için Bakanlık'tan izin istendi.

 

 

CHP, Adalet Bakanlığı'na başvuruda bulunarak Bakanlıktan CHP heyetinin iade dosyasını görmek için izin istendi. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, hükümetin Gülen'i usulüne uygun istemediğini iddia etmiş, hükümetten konu ile ilgili sert mesajlar gelmişti.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Adalete Bakanlığı'na yazdığı yazıda 29 Mayıs Salı veya 30 Mayıs Çarşamba günü gerekli incelemeler için randevu istedi.

İKİ UZMAN AVUKAT EVRAKLARI İNCELEYECEK

Özel'in Adalet Bakanlığı'na gönderdiği randevu dilekçesi şöyle:"Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce, “Amerikalılar beni aradı, Fetullah Gülen’in iadesi için usulüne uygun bir başvuru yapılmadığını söylediler. Buradan Sayın Cumhurbaşkanı’na soruyorum: Fetullah Gülen’in iadesi için usulüne uygun bir başvuru yapılmış mı” ifadesini kullanmış, bunun üzerine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “İade talebi ve ekleri ile tüm evrakın tercümesi, Adalet Bakanlığı’ndadır. Sayın İnce, devlet yalan söylemez. Devlette her şeyin kaydı, belgesi ve arşivi vardır. Sayın İnce, sizi hukukçu vekilleriniz ve güvendiğiniz hukukçularla birlikte Adalet Bakanlığı’na bizzat belgeleri görmeye ve incelemeye davet ediyorum” çağrısında bulunmuştu. Sayın Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce de daha sonra, “İki uzman avukat ile birlikte çok yakında arkadaşlar gidecekler, usulüne uygun mudur, değil midir, incelemeyi yapacaklar. Ama yüzde 100 eminim iade talebi usulüne uygun yapılmamıştır” ifadesini kamuoyu önünde kullanmıştır. Kendisi tarafından belirlenen, partimiz tarafından görevlendirilen ve aşağıda isimleri yer alan heyetimizin, önümüzdeki hafta 29 Mayıs Salı veya 30 Mayıs Çarşamba günlerinden birinde bakanlığınızca belirtilen yer ve saatte evraklar üzerinde inceleme yapmasını talep etmekteyiz. Gereğini arz ederim. Saygılarımla.”HABER MERKEZİ

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim