Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

Eğitim Sen’den AKP’ye ek gösterge çağrısı

Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Metin Demirel, AKP’nin seçim beyannamesinde öğretmenlerin ek göstergesinin 3600’e çıkarılacağını vaat etmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, öğretmenlere 3600 ek göstergenin seçimden sonra değil, derhal verilmesi çağrısında bulundu.

Eğitim Sen’den AKP’ye ek gösterge çağrısı

Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Metin Demirel, AKP’nin seçim beyannamesinde öğretmenlerin ek göstergesinin 3600’e çıkarılacağını vaat etmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, öğretmenlere 3600 ek göstergenin seçimden sonra değil, derhal verilmesi çağrısında bulundu.

 

Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Metin Demirel ve yönetimi, AKP’nin seçim beyannamesinde öğretmenlerin ek göstergesinin 3600’e çıkarılacağını vaat etmesi üzerine açıklamada bulunarak, öğretmenlere 3600 ek göstergenin seçimden sonra değil, derhal verilmesi çağrısında bulundu

Şube Başkanı Demirel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada  “16 yıldır tek başına ülkeyi yönetenler, daha önce defalarca ‘3600 ek gösterge istiyoruz’ talebimizi görmezden gelirken, bu önemli talebin 24 Haziran seçimi öncesinde hatırlanması dikkat çekicidir. Ancak bu konuda dikkatlerden kaçan temel nokta, 3600 ek gösterge uygulamasının sadece ‘emeklilik halinde’ uygulanacak olmasının vaat edilmesidir”  diyerek, “AKP seçim beyannamesinde yer alan ve MEB’in büyük bir sevinçle ilan ettiği ‘öğretmenlere 3600 ek gösterge’ konusunda, seçimden önce adım atarak, AKP’nin vaatlerinde ne kadar samimi ve dürüst olduğunu ispat etmesini istiyoruz”ifadesini kullandı.

‘SEÇİM ÖNCESİ HATIRLATILMASI DİKKAT ÇEKİCİ!’

Demirel “AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı’nda, 24 Haziran sonrasında seçimleri kazanması halinde öğretmenlerin ‘emeklilik ek göstergeleri’nin 3600’e çıkartılacağını söylemiştir. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), seçime katılacak diğer partilerin aynı konudaki vaatlerini görmezden gelirken, AKP seçim beyannamesinde yer alan ‘3600 ek gösterge’ vaadini internet sitesinde ve sosyal medya hesabında yayınlayarak, 24 Haziran seçimindeki tarafını bir kez daha açıkça belli etmiştir. 16 yıldır tek başına ülkeyi yönetenler, daha önce defalarca ‘3600 ek gösterge istiyoruz’ talebimizi görmezden gelirken, bu önemli talebin 24 Haziran seçimi öncesinde hatırlanması dikkat çekicidir. Ancak bu konuda dikkatlerden kaçan temel nokta, 3600 ek gösterge uygulamasının sadece ‘emeklilik halinde’ uygulanacak olmasının vaat edilmesidir”dedi.

ÖĞRETMENLERİN YÜZDE 80’İ BORÇ İÇİNDE

Demirel, Türkiye’de öğretmenlerin yıllardır ekonomik sorunlarla boğuştuğu ve yüzde 80’inin borç içinde olduğunun altını çizerek, OECD verilerine göre Türkiye’de öğretmenlerin çok çalıştığını, ancak emeğinin karşılığını alamadığını dile getirdi.  3600 ek göstergenin öğretmenlerin sosyal ve ekonomik yapısını düzeltmesinin yanı sıra, atamalarda, özlük hakların iyileşmesinde ve emeklilik açısından önemli sonuçlar ortaya çıkaracağını kaydeden Demirel şöyle devam etti “Öğretmenlik mesleğini her bakımdan donanımlı ve çekici hale getirmek, nitelikli öğretmen yetiştirilmesi için gerekli ortam ve olanakların sağlanması açısından 3600 ek gösterge uygulaması çalışan ya da emekli ayrımı yapılmaksızın, 24 Haziran seçiminden sonra değil, derhal hayata geçirilmelidir.AKP seçim beyannamesinde yer alan ve MEB’in büyük bir sevinçle ilan ettiği ‘öğretmenlere 3600 ek gösterge’ konusunda, iktidarı seçimden önce adım atarak, vaatlerinde ne kadar samimi ve dürüst olduklarını ispat etmeye davet ediyoruz.” HABER MERKEZİ

        

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim