Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

Geriter için ne şiş yansın ne kebap!

MESOB Başkanı Hasan Geriter, 8 haftadır Pazar yeri belirlenemediği için tezgah açamayan pazarcı esnafının basın açıklamasında, ısrarlara rağmen fotoğraf karesine girmemek türlü bahanelere sığındı. Geriter’in bu tavrı ‘Ne şiş yansın ne kebap’ sözünü akıllara getirdi.

Geriter için ne şiş yansın ne kebap!

MESOB Başkanı Hasan Geriter, 8 haftadır Pazar yeri belirlenemediği için tezgah açamayan pazarcı esnafının basın açıklamasında, ısrarlara rağmen fotoğraf karesine girmemek türlü bahanelere sığındı. Geriter’in bu tavrı ‘Ne şiş yansın ne kebap’ sözünü akıllara getirdi.

MUZAFFER KİRT

Manisa’nın tarihi bir pazarı olan Perşembe Pazarı, 8 haftadır kurulamıyor. Bu durum tezgah açamayan pazarcıları bezdirdi. Manisa Pazarcılar Odası Başkanı ve MESOB Başkanvekili Halim Şener, odada açılamayan Perşembe Pazarıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Bugüne kadar yaşanan pazaryeri sıkıntısıyla ilgili hiçbir açıklama yapmayan Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı ve TESK Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Geriter de basın açıklamasına katıldı. Başkan Şener, Geriter’in açıklama boyunca yanında olmasını istedi. Ancak bugüne kadar birçok açılışta protokol olarak ilk sıralarda yer alan Geriter,  Birlik yönetiminde yardımcısı olan Başkan Şener’in ısrarına rağmen açıklamada yanında oturmadı. Geriter pazarcı esnafına destek vereceğini bir gazetecinin fotoğraf makinesini alarak Halim Şener ve pazarcı esnafının fotoğrafını çekmesi dikkatlerden kaçmadı.

UKOME YENİ BİR KARAR AŞAMASINDA

Başkan Şener, Perşembe Pazarının 8 haftadır açılmadığına vurgu yaparak şunları söyledi “Pazaryeri konusunda görüşmelerimiz yeri geldi tıkandı, yeri geldi iptal oldu, yeri geldi yeni yerler gösterildi. Bunların üzerinde yapılan çalışmalarda UKOME en son geçen hafta toplandı. Toplantıda bir alt komisyon oluşturuldu. Bu alt komisyonun 3-5 gün içerisinde yeni bir araştırma, yeni bir çalışma içerisinde kamuoyu yoklaması yapılarak, trafiği aksatıp aksatmayacağıyla ilgili bir çalışma içerisine girdiler. Alt komisyondan üst komisyona gidip karar vereceğini, Salı günü de UKOME’nin toplanıp yeri bir karar aşamasında olduğunu öğrendik. İnşallah bu karar pazarcı esnafımızın lehine olur.”

HEM PAZARCI HEM VATANDAŞ MAĞDUR

Perşembe Pazarının Manisa’nın en eski pazarlardan biri olduğunu kaydeden Şener, 8 haftadır açılmadığını bundan dolayı hem vatandaşların hem de pazarcı esnafının mağdur olduğunu vurguladı.

Pazarcı esnafı olarak 3 fark yer talep ettiklerini yineleyen Şener, şunları söyledi: “Pazarcı esnafımız 2 aydır sıkıntı yaşıyor. Salı günü yapılacak toplantı sonrası Perşembe Pazarı'nın yeni yeri netlik kazanacak. Daha önceki konuşmalarımızda 3 tane yer talep ettiğimizi söylemiştik. Bunlar, Murat Caddesi (eski Perşembe Pazarı), İmam Hatip Lisesi’nden Köprülü Kavşağa giden yol ve Avni Gemicioğlu Caddesi (eski Salı Pazarı). Komisyonun nihai karar vermesini bekliyoruz. Özellikle Avni Gemicioğlu Caddesi üzerinde duruluyor. Güzel bir sonuç çıkacağına kalben inanıyorum. İnşallah pazarcı esnafımıza ve vatandaşlarımıza güzel haberler veririz.”

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim