Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

Darbe Davası’nda Vali Güvençer tanık olarak dinlendi

Manisa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan komutanların yargılandığı davada Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer tanık olarak dinlendi.

Darbe Davası’nda Vali Güvençer tanık olarak dinlendi

Manisa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan komutanların yargılandığı davada Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer tanık olarak dinlendi. 

 

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Manisa eski İl Jandarma Komutan Vekili albay Ahmet Çiçek ve eski Yunusemre İlçe Jandarma Komutan Vekili teğmen Salih Uyar'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi.

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında İl Jandarma Komutanlığındaki olaylarla ilgili haklarında dava açılan tutuklu ve tutuksuz sanıkların duruşması  Manisa 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, mahkemede tanık olarak dinlendi.

VALİ:ÇİÇEK GÜVEN SAĞLAMADI

Tanıklığına başvurulan Güvençer, darbe gecesi eski İl Jandarma Komutan Vekili albay Ahmet Çiçek ile yaptığı konuşmalara değinerek, kendisinde bir güven sağlamadığını söyledi.  Vali Güvençer, mahkeme heyetinin Çiçek'in, "darbe girişimi günü Turgutlu'daki bir cinayet zanlısının başçavuşu yaralaması nedeniyle kışlaya gittiğini ve bu durumu valiye bildirdiğine" ilişkin ifadesini hatırlattı ve "telefonla kendisini arayıp aramadığı" sorusuna şu cevabı verdi "Bu durumu ilk defa sizden duyuyorum ama yakın zamana ilişkin hafızam çok kuvvetli değil. Kati suretle asla beni bu konuda bilgilendirmedi diyecek pozisyonda değilim. Ama Turgutlu'daki o gece başçavuşun silahla yaralandığına dair bir bilgi şu an hafızamda yok. Olsa unutabileceğimi zannetmiyorum."

ÇİÇEK’İN TELEFONUNA DARBE MESAJI GELMİŞ!

15 Temmuz gecesi İl Jandarma Komutanlığına vekalet eden Çiçek'in sıkıyönetime ilişkin bir mesaj geldiğine dair kendisine herhangi bir bilgi aktarmadığını belirten Güvençer, daha sonra Ahmet Çiçek'in gözaltına alınmasının ardından İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç ile görüşmesinde, Çiçek’e mesajın geldiğini öğrendiğini ve bu duruma çok şaşırdığını söyledi.

Mahkeme heyeti, diğer tanıkların da dinlenmesine karar verdi ve tutuklu sanıkların durumlarının devamına hükmederek duruşmayı 16 Temmuz 2018 tarihine erteledi. HABER MERKEZİ

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim