Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

CHP Filistin için meydana indi

CHP Manisa il teşkilatı, ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasının ardından başlayan ve 62 Filistinlinin öldürüldüğü katliama tepkisini meydana inerek gösterdi. İl Başkanı Semih Balaban, “Yüreğimiz Filistinli kardeşlerimizle, tüm sosyal demokratlar Filistin’le birlikte olmaya devam edecek”dedi.

 

CHP Filistin için meydana indi

CHP Manisa il teşkilatı, ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasının ardından başlayan ve 62 Filistinlinin öldürüldüğü katliama tepkisini meydana inerek gösterdi. İl Başkanı Semih Balaban, “Yüreğimiz Filistinli kardeşlerimizle, tüm sosyal demokratlar Filistin’le birlikte olmaya devam edecek”dedi.

MUZAFFER KİRT

ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasının ardından başlayan olaylarda sivil Filistin halkına kurşun yağdıran İsrail’e tepkiler yağıyor. Cumhuriyet Halk Partisi de bugün meydanlara inerek yaşanan katliamları kınadı. CHP Manisa İl Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen açıklamada Filistin halkına destek verilirken, İsrail ve ABD’ye tepki gösterildi.

‘HER ZAMAN EZİLENİN YANINDA YER ALDIK’

1948 yılında İsrail devletinin kurulmasının ardından Ortadoğu’nun en büyük sorunlarından biri olan Filistin sorununun başladığına dikkat çeken CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, “Filistin sorununda bizler Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk halkı olarak, her zaman ezilen, katliama uğrayan kardeşlerimizin yanında yer aldık. Bugün 62 Filistinli kardeşimizin, mazlum insanımızın, dünyanın en büyük terör devleti olan Siyonist İsrail tarafından katledilmesinden büyük üzüntü duyuyoruz. Yüreğimiz Filistinli kardeşlerimizle” dedi.

‘TÜRKİYE’DE SORUNU İLK GÜNDEME GETİREN SOLCULARDIR’

Türkiye’de ilk defa Filistin sorunun gündeme getirenlerin solcular ve sosyal demokratlar olduğunu kaydeden Balaban, “Filistin davası gündeme ilk getiren Deniz Gezmiş ve arkadaşları olmuştur. Deniz Gezmiş ve arkadaşları 1969 yılının haziran ayında Filistin’e giderek, Filistin kamplarında İsrail’e karşı savaşmıştır. Yine birçok devrimci, sosyal demokrat, Cumhuriyet Halk Partili genç Filistin’de İsrail’e karşı mücadele etmiş, Bora Gezen, Kerim Öztürk gibi insanlarımız orada şehit olmuştur. Bizler CHP olarak savaş meydanlarında kurulmuş bir parti olarak, Kuvay-ı Milliye’nin devamı olarak antiemperyalist çizgiyi tüm dünyaya tescil ederek, bu partinin onuru olarak Filistin’le sonuna kadar dayanışma içindeyiz. Filistin’de öldürülen, katledilen kardeşlerimiz için, Müslüman dostlarımız, kardeşlerimiz için acı çekiyoruz. Bunu şiddetle kınıyoruz. Her zaman da siyonizmin karşısında olduk, her zaman da Amerikan emperyalizminin karşısında olduk.

‘ORTADOĞU’YA DA BARIŞI GETİRECEĞİZ’

 

CHP’nin iktidarında sırf Türkiye’ye değil Ortadoğu’ya da barışı getireceğiz. Çünkü bizim yolumuz Atatürk’ün yoludur. Yurtta barış dünyada barış ve Atatürk’ün söylediği ‘Bağımsızlık benim karakterimdir, tam bağımsız Türkiye yoludur’ bu anlamda tekrar çok üzüntülüyüz. Filistinli kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz, yaralananlara geçmiş olsun diyoruz. Tüm Cumhuriyet Halk Partisi camiası, tüm yurtseverler, tüm sosyal demokratlar Filistin’le birlikte olmaya devam edecek” diyerek açıklamasını tamamladı. Basın açıklaması partililerin alkışlarıyla sona erdi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim