Misafir
6,0694
5,3378
219,73
ÜYE GİRİŞİ

Tüm şehitler için hatmi şerif duası okundu

Manisa'da STK ve kurumlar tarafından İsrail askerleri tarafından katledilen Filistinli şehitler ve 15 Temmuz şehitleri için dualar okundu. 15 Temmuz Derneği Genel Başkanı Tarık Şebik, “Çünkü biz biliyoruz ki Gazze düşerse insanlık düşer”dedi.

Tüm şehitler için hatmi şerif duası okundu

‘GAZZE DÜŞERSE İNSANLIK DÜŞER’

Manisa'da STK ve kurumlar tarafından İsrail askerleri tarafından katledilen Filistinli şehitler ve 15 Temmuz şehitleri için dualar okundu. 15 Temmuz Derneği Genel Başkanı Tarık Şebik, “Çünkü biz biliyoruz ki Gazze düşerse insanlık düşer”dedi.

MUZAFFER KİRT

Manisa'da STK ve kurumlar tarafından ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail askerlerinin buna tepki gösteren Filistinlilere yönelik katliamda şehit düşen Filistinli ve 15 Temmuz'da hayatını kaybeden şehitler için okunan 312 hatmi şerif duası okundu. Hatuniye Camii'nde 15 Temmuz Derneği öncülüğünde Şehzadeler Belediyesi, Manisa İl Müftülüğü ve Manisa İmam Hatip Okulları Platformu desteği ile düzenlenen hatim duası okuma programı öncesi açıklama yapan 15 Temmuz Derneği Genel Başkanı Tarık Şebik, yurt genelinde her ayın 15'nde 15 Temmuz günü hayatını kaybeden 251 şehit için hatim okuduklarını söyledi.

‘GAZZE DÜŞERSE İNSANLIK DÜŞER’

Şebik, Manisa'da Filistin şehitleri içinde okunan toplam 312 hatim şerifin duası yapıldığını belirterek "Başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere Afrin'de Zeytin Harekatında şehit olanlarımız,  Çanakkale şehitlerimiz hasılı bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizin ruhuna biz bugün burada programı gerçekleştiriyoruz. Bugün Gazze'nin mübarek annelerine ve kahramanlarına da dualarımızı, selamlarımızı yolluyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki Gazze düşerse insanlık düşer. Başı rahmet, ortası mağfiret,  sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan'ı şerife denk gelmesi başka bir manidarlık. Ramazan ayının paylaşma, kaynaşma duygusu ile başta 15 Temmuzda gösterdiğimiz kaynaşmayı inanıyoruz ki ümmetin de aynı şekilde bu birlikte içerisinde hayata devam eder ve biz ne 15 Temmuzları, nede Gazze'de görmüş olduğumuz bu saldırıyı bir daha görürüz."

Manisa İmam Hatip Okulları Platformu Başkanı Bilal Demir ise, şehitler için hatim okunması etkinliğinin Türkiye genelinde başlattıklarını belirterek, "81 ilin tamamında her ay bir ilde ayın 15'inde 251 Hatim Okunması şeklinde. Bizde Manisa İmam Hatip Okulları Platformu olarak bünyemizdeki bütün sivil toplum örgütlerimizle bir araya geldik. Bu toplantıda toplam 251 hatim diye niyetlenmiştik fakat Filistin’deki şehit haberleri gelince toplam 312 hatim okundu. Bugün de Diyanet İşleri Başkanlığı'mızın ve Manisa İl Müftülüğümüzün destekleriyle yine Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ile burada bunun hatim duasını yaptık. Güzel bir etkinlik oldu, bu toplam 312 hatmin okunması noktasında destek olan bütün sivil toplum örgütlerimize, herkese teşekkür ediyoruz." dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim