Misafir
6,0694
5,3378
219,73
ÜYE GİRİŞİ

Kahveler Ramazan’da sahura kadar açık

Manisa Kahveciler Odası Başkanı Mehmet Çetin, Ramazan dolayısıyla gündüz iş yapamayacak olan kahvehanelerin sahura kadar açık kalması için gerekli izinlerin alındığını belirterek, kahvehanelerde 1 lira 25 kuruş olan çaya zam gelmeyeceğini duyurdu.

Kahveler Ramazan’da sahura kadar açık

Manisa Kahveciler Odası Başkanı Mehmet Çetin, Ramazan dolayısıyla gündüz iş yapamayacak olan kahvehanelerin sahura kadar açık kalması için gerekli izinlerin alındığını belirterek, kahvehanelerde 1 lira 25 kuruş olan çaya zam gelmeyeceğini duyurdu.

ZÜLFİ BELLİCİ

Ramazan dolayısıyla tüm vatandaşlara sağlık, huzur ve mutluluk dileyen Manisa Kahveciler Odası Başkanı Mehmet Çetin Ramazan ayı dolayısıyla oda binasında bir basın toplantısı düzenledi. Çetin, “Üyelerimiz için yaptığımız girişimler neticesinde, belediyelere yaptığımız müracaatlar karşılık buldu. Kahvehanelerimizin Ramazan’da gündüz olmayan işlerini sahur vaktine kadar ifa etmeleri için gerekli izinler alındı. Kahvelerimiz sahura kadar açık olacak. İnşallah esnafımıza hayırlı işler olur. Bu vesileyle verilen izinlerin yerinde kullanılması, çevreye rahatsızlık verilmemesi, kendi ekmeğimizi çıkarırken başkalarının huzurunu kaçırmamak kaydıyla bu izinler verilmiştir. Üyelerimin de bu konuda duyarlı olacağına inanıyorum. İnşallah sağlık içerisinde, hep beraber bu Ramazan ayını geçiririz” dedi.

YEREL YÖNETİMLERE ÇAĞRI

Çetin, yerel yönetimlerden de kayıtsız ve ruhsatsız iş yapanlara izin verilmemesi çağrısında bulunarak şunları söyledi “Yetkililerden, zaten dar olan işlerimizde kayıtsız ve ruhsatsız işyerlerine izin verilmemesini rica ediyorum. Bu vesileyle denetimlerin sıklaştırılmasını, tarife denetimlerinin yapılmasını, ruhsat denetimlerinin yapılmasını istiyoruz. İnşallah belediyelerimiz de bu konuda bize destek verir. Biz yasalara ve kanunlara uyan esnaflarız. Belediyelerin verdiği hakları da kimseyi rahatsız etmeden kullanmak istiyoruz.”

ÇAY FİYATLARINA ZAM YAPILMADI

  Ramazan’da çaya bir zam gelmeyeceğini de kaydeden Çetin şunları söyledi: “Çay fiyatlarımız oturak kahve dediğimiz ikinci sınıf kahvehanelerimizde 1,25 TL’dir. Bu yeni bir zam değildir. 2017’nin nisan ayında alınan bir tarifedir. Şuanda girdilerimiz çok fazla olmasına rağmen piyasadaki darlığı görerek yeni bir zam talebimiz olmamıştır. İnşallah daha fazla bir zam gelmez biz de yeni bir zam talebinde bulunmak zorunda kalmayız.”

‘KAHVECİ ESNAFINDA DA KAYIP KAÇAK VAR!’

  Kayıp kaçak olayının kahveci esnafında da olduğunu dile getiren Çetin, “Şuanda farklı ruhsatlar altında kahvehane hizmeti veren var. Mesela TEKEL bayisi, sigara ruhsatı olan bir bayimiz çay satmaktadır. Onunla ilgili şikayetimizi yaptık. Onunla ilgili yetkililer gerekeni yapacaktır. Şuanda da şehir merkezinde yani Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerinde tespitlerimize göre 20 civarında ruhsatsız işyeri var. Bunlarla ilgili gerekli yazışmalarımızı yaptık, gerekenin de yapılacağına inanıyoruz” diyerek tüm Müslüman aleminin mübarek Ramazan ayını kutladı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim