Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

CHP İsrail’i şiddetle kınadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl teşkilatı, İsrail’in Filistinlilere yaptığı katliamı şiddetle kınayarak, İsrail’in Siyonizmine ve ABD’nin emperyalizmine karşı tüm orta doğuyu antiemperyalist bir çizgide mücadeleye çağırdı.

CHP İsrail’i şiddetle kınadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl teşkilatı, İsrail’in Filistinlilere yaptığı katliamı şiddetle kınayarak,  İsrail’in Siyonizmine ve ABD’nin emperyalizmine karşı tüm orta doğuyu antiemperyalist bir çizgide mücadeleye çağırdı.

MUZAFFER KİRT

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl Başkanı Semih Balaban İl başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi. İşnel, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Zühre Karabulut ve parti üyeleri katıldı.  Filistin konusunun yüreklerini kanatan büyük bir yara olduğunu ifade eden Balaban, “Dün İsrail’in Filistinlilere yaptığı katliamı şiddetle kınıyoruz ve İsrail’in Siyonizmine ve ABD’nin emperyalizmine karşı tüm orta doğuyu antiemperyalist bir çizgide mücadeleye çağırıyoruz” dedi. Filistin konusunu Türkiye’nin gündemine ilk defa devrimcilerin getirdiği savunan Balaban, “Deniz Gezmiş ve arkadaşları Filistin konusunu Türkiye’nin gündemine 1960’da getirtirdiler. 1973’de Filistin’deki Lübnan kampına İsrail Deniz Kuvvetlerinin saldırması sonucu 8 devrimci hayatını kaybetti.  Bugüne kadar 3 binden fazla devrimci CHP’li Yurtseven insan Filistin’e gidip Filistin davası için can verdi” diye konuştu

İSRAİL BUNUN HESABINI VERECEK

 “Bizler her zaman CHP olarak antiemperyalist mücadele vermiş savaş meydanlarında kurulmuş bir parti olarak her zaman mazlum halkların yanındayız” diyen Balaban, “ Filistin halkının da sonuna kadar yanındayız ve özelikle de bu gücümüzü haklılığımızdan alıyoruz.  Filistin halkı yalnız değildir. Filistin halkına sonunda kadar Türkiye Sahip çıkacak. CHP, Filistin halkının haklı davasında her zaman yanında olduğu gibi bundan sonra da yanında olacaktır. Bizler din, dil, renk, mezhep sınıf ayrımı yapmadan bütün insanlığı kucaklayan sosyal demokrat hareketiz. Bu anlamda da kalbimiz Filistinliler için atıyor. İsrail’in Filistin’e olan katliamını lanetliyoruz. İsrail bunun hesabını verecek” dedi.

 MANİSALILARA İNCE TEŞEKKÜRÜ

Balaban son olarak Pazar günü Manisa’ya gelen Muharrem İnce’yi yalnız bırakmayan Manisalılara ve basın mensuplarına teşekkür etti. Ayrıca, Muharrem İnce’nin Manisalılara teşekkür gönderdiğini de sözlerine ekleyen Balaban, “ Çok muhteşem bir miting oldu” dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim