Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Eğitim Sen’den İsrail’e kınama

Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Metin Demirel, ABD’nin İsrail’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması sonrası Gazze sınırında düzenlenen protestolarda İsrail'in orantısız güç kullanmasını şiddetle kınadı.

 

Eğitim Sen’den İsrail’e kınama

Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Metin Demirel, ABD’nin İsrail’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması sonrası Gazze sınırında düzenlenen protestolarda İsrail'in  orantısız güç kullanmasını şiddetle kınadı.

 

Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Metin Demirel, ABD’nin İsrail’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması sonrası Gazze sınırında düzenlenen protestolarda 58’den fazla Filistinlinin öldüğü ve 2 bin 700’ün üzerinde kişinin yaralandığı olaylardan derin üzüntü duyduğunu  kaydederek, Filistin topraklarında görülen mevcut ortamdan derin endişe duyduklarını dile getirdi.

‘KESK KARARIN GERİ ALINMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ’

İsrail devletinin gerçekleştirdiği katliamı kınadıklarını ve lanetlediklerini  belirten Demirel, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi “ABD’nin 22 yıldır uygulamaya koymadığı  “Kudüs’ün İsrail’in Başkenti olduğuna dair karar”ını hayata geçirmesini Konfederasyonumuz daha ilk günden açık bir provakasyon olarak nitelemiş, kamuoyuna yönelik yaptığı basın açıklaması ile kararın geri alınması gerekliliğini vurgulamıştı.

EMPERYALİST AMAÇLAR KAOSU DERİNLEŞTİRİYOR

Ne yazık ki, kararından ve provokasyondan vaz geçmeyen, başta Ortadoğu olmak üzere tüm dünyada çatışma zemini yaratacak politikalara hız kazandıran, emperyalist politikalarla Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren ABD Filistin’de bugün onlarca Filistinlinin yaşamını yitirmesine, yüzlercesinin yaralanmasına yol açacak gelişmelerin de fitilini ateşlemiş oldu. ABD ve İsrail’in emperyalist amaçları doğrultusunda Kudüs’ü iç politika malzemesi yapmaları çözüm yerine çözümsüzlüğü, barış içinde bir arada yaşam yerine çatışma ve kaosu derinleştirmektedir.

‘FİLİSTİN HALKI KARAR VERMELİ’

ABD provokasyona yol açan bu kararından derhal vazgeçmelidir.  Filistin halkının meşru talepleri kabul edilmelidir. Nerenin başkent olacağına ABD ya da İsrail politikacıları değil orada yaşayan halklar karar vermelidir. ABD provokasyonunu ve barışçıl gösterileri silah zoruyla bastırarak katliama yol açan İsrail devletini kınıyor, Filistin halkının meşru taleplerini destekliyor, dayanışma duygularımızı iletiyoruz. Şiddet ve insanlık dışı uygulamalar derhal sonlandırılmalı, Filistin ve İsrail halklarının bir arada ve barış içinde yaşamaları için gerekli siyasal adımlar atılmalıdır.”HABER MERKEZİ

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim