Misafir
6,0694
5,3378
219,73
ÜYE GİRİŞİ

Çay ocağı işleterek 2 oğlunu mühendis yaptı

Şehzadeler ilçesindeki Kültür Sitesi içinde bulunan Site Çay Ocağını eşi ile birlikte 25 yıldır işleten Ayşe Küçükuğurlu, buradan kazandığı para ile okuttuğu 2 oğlundan birinin makine, diğerinin ise bilgisayar mühendisi olmasını sağladı.

Çay ocağı işleterek 2 oğlunu mühendis yaptı

Şehzadeler ilçesindeki Kültür Sitesi içinde bulunan Site Çay Ocağını eşi ile birlikte 25 yıldır işleten Ayşe Küçükuğurlu, buradan kazandığı para ile okuttuğu 2 oğlundan birinin makine, diğerinin ise bilgisayar mühendisi olmasını sağladı.

ZÜLFİ BELLİCİ

Manisa’da Ayşe Küçükuğurlu, eşi Nesimi ile birlikte 25 yıldır çay ocağı işletiyor. Şehzadeler ilçesinde bulunan Kültür Sitesi içinde bulunan Site Çay Ocağını işleten Ayşe Küçükuğurlu, buradan kazandığı parayla iki oğlunun üniversite okumasına, birinin makine mühendisi, diğerinin ise bilgisayar mühendisi olmasına katkı sağladı. Manisa Kahveciler Odası Başkanı Mehmet Çetin, özel günlerde kadın üyelerine ziyaret etmeye devam ediyor.  Başkan Çetin, Başkanvekili Mustafa Eren, Yönetim Kurulu Üyesi Şeref Ocaklıgil, genel sekreter İdris Tünk ve sekreter yardımcısı Hali Tünk ile birlikte kahvecilik mesleğini büyük bir aşkla yapan iki çocuk annesi Ayşe Küçükuğurlu’nu ziyaret ederek Anneler Gününü kutladı.

‘KADINLAR İŞ HAYATINA ATILSIN’

25 yıldır bu işle uğraştığını ifade eden Ayşe Küçükuğurlu, “Eşimin işi yoktu, böyle bir işyeri açtık. Daha doğrusu mekanı kendimiz aldığımız için kendimiz işletmeye karar verdik. Çok mutluyum. Allah’ıma şükürler olsun, çocuklarımızı büyüttük, ekmeklerini ellerine verdik. Özellikle kadınlarımıza çağrıda bulunuyorum. İş hayatına atılsınlar. Çay ocağında olsa çalışsınlar” dedi.

BAŞKAN ÇETİN ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI

Bütün annelerin anneler gününü kutlayan Manisa Kahveciler Odası Başkanı Mehmet Çetin, bu özel günde bütün annelerin nezdinde kadın üye Ayşe Küçükuğurlu’nu ziyaret ettiklerini açıkladı.  Çetin, “ Tabi ki bizim var oluş sebebimiz olan annelerimizin hakları ödenemez. İşte Ayşe Hanım’ın durumu. Burada uzun yıllar hizmet vererek iki çocuğunu alın teriyle üniversite mezunu yapıp onları iş sahibi yaptı. Bu vesileyle kadınlarımızın  mesleğimizdeki icraatları çok önemli. Mekanların şekli değişti. Onlar bu işte hizmet vererek meslekteki kalitemizi yükselttiler.  İnşallah daha uzun süreler huzurlu bir şekilde çocuklarıyla daha güzellikler nasip eder Allah” dedi.

Oda kayıtlı 720 üyeden 120’sinin kadın üyelerden oluştuğunu vurgulayan Çetin, daha fazla kadını bu işle uğraşmaya davet etti.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim