Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Memurun siyaset konuşması yasak

24 Haziran’da yapılacak seçim öncesi seçim güvenliği toplantısı yapan Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 3 bin 500 personelimizle seçimlerin kasasız belasız geçmesi için çalışacaklarını belirterek, ayrıca YSK seçim yasaklarına değinerek memurların siyasetle ilgili konuşamayacağını da altını çizdi.

 

Seçim günü Manisa’da 3 bin 500 kolluk kuvveti görev yapacak

Memurun siyaset konuşması yasak

24 Haziran’da yapılacak seçim öncesi seçim güvenliği toplantısı yapan Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 3 bin 500 personelimizle seçimlerin kasasız belasız geçmesi için çalışacaklarını belirterek, ayrıca YSK seçim yasaklarına değinerek memurların siyasetle ilgili konuşamayacağını da altını çizdi.

MUZAFFER KİRT

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimler öncesi Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer öncülüğünde seçim güvenliği toplantısı yapıldı. Şehzadeler Kaymakamlığı Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Manisa İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Jandarma İl Komutanı Tuğgeneral Erkan Can, ilçe kaymakamları, ilçe emniyet müdürleri ve jandarma ilçe komutanları katıldı. Manisa’da 3 bin 500 kolluk kuvveti görev yapacak. Ayrıca bir önceki seçime göre yaklaşık 3 bin 200 sandıkta seçim kurulundan ekipler görev yapacak.

‘DÜZENLİ SAĞLIKLI BİR SEÇİM GEÇİRECEĞİZ’

Seçim sürecinin 30 Nisan itibariyle başladığını kaydeden Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenen seçim takvimine göre 24 Haziran’da tamamlanacağını belirtti. Seçimlerin demokrasinin olmazsa olmaz temel şartı olduğunu dile getiren Vali Güvençer, gelişen hukuk devletlerinde millet iradesinin seçimler yoluyla devlet iradesine yansımasının en etkili aracı olduğunu vurguladı. Türkiye’de seçim geleneğinin oturduğunu belirten Güvençer, seçimlerin demokrasi şenliği çerçevesinde gerçekleştiğini kaydetti. Manisa’da yapılan seçimlerin kavgasız, gürültüsüz geçtiğini ifade eden Vali Güvençer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu konuda Türk milleti çok özel bir tavır oluşturmuş durumda. Manisa’da aynı durum söz konusudur. İnşallah düzenli, sağlıklı bir seçim geçireceğiz. Toplumsal gerginliğe yol açacak herhangi bir olay söz konusu değildir.”

1 MİLYON 50 BİN SEÇMEN 3 BİN 200 SANDIK

Vali Güvençer, “Mülki idare amiri başta olmak üzere kolluk kuvvetleri emniyet personeli ve jandarma bir yandan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini temin ederken, öte yandan seçimlere yönelik her türlü tedbir ve siyasi iradesinin sandığa hiçbir endişeye, baskıya maruz kalmaksızın temin etmekle görevlidir.  3 bin 500 emniyet ve jandarma mensubumuz görev alacak. 2 Mayıs tarihi itibariyle seçmen sayılarımız belli olacak. Bir önceki seçimden yola çıkarak yaklaşık 1 milyon 50 bin seçmen, 1200 sandık alanında yani 1200 binada yaklaşık 3 bin 200 sandıkta bu biraz aşağı, biraz yukarı olabilir bu seçimleri icra edeceğiz. 3 bin 500 personelimizle seçimlerin kasasız belasız geçmesi için çalışacağız”diye konuştu.  Vali Güvençer, İçişleri Bakanlığı öncülüğünde ilk kez Seçim Koordinasyon Komisyonu kurulduğunu, Manisa’da bu komisyona Vali Yardımcısı Mehmet Yüce’nin başkanlık edeceğini ayrıca emniyet ve jandarma alt birimlerinin de kurulacağını belirtti. 

KAMU PERSONELİ SİYASET KONUŞMAYACAK

YSK’nın seçim yasaklarından bahseden Vali Güvençer, kamu kurumlarındaki personellerin siyasetle ilgili konuşamayacağını belirtti. Güvençer, önümüzdeki günlerde bu toplantının tekrarlanabileceğini söyledi. Vali Güvençer, siyasi partilerin talepleri doğrultusunda dar kapsamlı toplantının yapılabileceğini kaydetti.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim