Misafir
6,1222
5,3679
223,56
ÜYE GİRİŞİ

Sağlıkçılara örgütlenme çağrısı

Manisa Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Devrim Balı, son yıllarda sağlıkta artan şiddet, baskı ve değersizleştirme politikalarına karşı sağlık çalışanları platformu kurulmasına ihtiyaç duyulduğunu belirterek, Manisa’daki sağlıkçılara tek çatı altında toplanma çağrısında bulurdu.

Sağlıkçılara örgütlenme çağrısı

Manisa Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Devrim Balı, son yıllarda sağlıkta artan şiddet, baskı ve değersizleştirme politikalarına karşı sağlık çalışanları platformu kurulmasına ihtiyaç duyulduğunu belirterek, Manisa’daki sağlıkçılara tek çatı altında toplanma çağrısında bulurdu.

MUZAFFER KİRT

Manisa Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Devrim Balı, son yıllarda sağlıkta yaşanan değersizleştirme, baskı, şiddet karşısında Manisa’da sağlık çalışanlarının tek çatı altında toplanması gerektiği görüşünü ileri sürdü.

AKADEMİK MESLEKLER DEĞERSİZLEŞTİRİLİYOR

Başkan Balı, ülkelerin artık kaotik ortamlar içerisinde yaşadığını belirterek, emeğin, değersizleştirildiğini, akademik mesleklerin değersizleştirildiğini ifade etti. Artık insanların profesyonel mesleklere özellikle sağlık çalışanlarına şiddet göstermeyi, bağırmayı, çağırmayı, zülüm etmeyi kendilerine hak görmeye başladığını vurgulayan Balı, “Bu hak onlara verilmeye başlandı, bu hakkı da sonuna kadar da kullanmaya çalışıyorlar. Birkaç gün önce Ruh Sağlığı Hastanesi’nde gördük, Manisa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde gördük” diye konuştu.

‘BUNLARA KARŞI SUSMAYACAĞIZ, YILMAYACAĞIZ!’

Ülkemizde her şeyin çok hızlı bir şekilde değiştiğini belirten Balı sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir gün öğlen yemeğe çıkıyoruz döndükten sonra ülke erken seçime gidiyor. Bir gün sabah kalkıyorsunuz Türk Tabipler Birliği’nin bir açıklaması oluyor. Diyor ki Tabipler Birliği, ‘Savaş bir insanlık suçudur.’ Çok yalın ve doğru bir şey söylüyor. Ertesi sabah biri kalkıyor diyor ki kapatın bu meslek örgütlerini, tabip odasını, eczacı odasını kapatın. Başka biri geliyor bu örgütlerin başındaki Türk ve Türkiye isimlerini kaldırın diyor.  Daha sonra başka bir aklıselim geliyor bunların alternatiflerini kurun diyor, bize memur sendikalar, memur odalar kurun diyor. Biz de diyoruz ki bunlara karşı susmayacağız, yılmayacağız. Bu baskılara, bu zulme, bu dayatmaya karşı. Biz akademik odalarla bu süreci sonuna kadar götürmekten yanayız”dedi.

‘SAĞLIK ÇALIŞANLARI PLATFORMU KURULMALI’

Sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddete karşı Manisa’da acilen sağlık çalışanları platformu kurulmasına ihtiyaç olduğunu vurgulayan Balı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlık çalışanlarını tek çatı altında toplamaya, bu tür baskılara, şiddete, hekime, tüm sağlık çalışanlarına olan tacizi ve şiddete karşı bir ada, hep beraber direnmeye ihtiyacımız var diye düşünüyorum.”

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim