Misafir
6,1222
5,3679
223,56
ÜYE GİRİŞİ

Zafer Ünal kendi parkını açtı!

Şehzadeler Belediyesi’nin, yenileme çalışması yaparak modern bir park haline dönüştürdüğü Zafer Ünal Gençlik Parkı, düzenlenen törenle vatandaşların hizmetine açıldı. Açılışa katılan eski belediye başkanı Zafer Ünal, protokolle birlikte adının verildiği parkı açtı.

Zafer Ünal kendi parkını açtı!

Şehzadeler Belediyesi’nin, yenileme çalışması yaparak modern bir park haline dönüştürdüğü Zafer Ünal Gençlik Parkı, düzenlenen törenle vatandaşların hizmetine açıldı. Açılışa katılan eski belediye başkanı Zafer Ünal, protokolle birlikte adının verildiği parkı açtı.

 

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında yenileme çalışması başlatılan Zafer Ünal Gençlik Parkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış törenine, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Şehzadeler Kaymakam Vekili Ahmet Erdoğan, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, eski Manisa Milletvekilleri Faruk Saydam, Ümit Canuyar, eski Manisa Belediye Başkanı Zafer Ünal, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, açılışta yaptığı konuşmasında şunları söyledi “Zafer Ünal Gençlik Parkı’nda neden Zafer Ünal ismini koyduk? Birincisi, vefalı olacağız. Biz daha önce şehrimize ve ülkemize hizmet eden kim varsa onun karşısında saygıyla eğilir elini öpmekten imtina etmeyiz. Bu görevler ve makamlar geçicisi. Her birimiz günü gelince buralardan ayrılacağız. Ancak önemli olan bizden sonrakilerin vefalı olmasıdır. Bu alan bir hayvan pazarı iken, 1989-1994 yılları arasında görev yapan değerli ağabeyimiz zafer Ünal ve ekibi buraya bu güzel bir park yaptılar. Ancak aradan geçen uzun zamanın ardından park yıpranmıştı ve bir yenilenme ihtiyacı vardı. Belediyemizin teknik ekipleri ile birlikte titiz bir proje çalışması yürüttük ve bu güzel parkı Manisamıza kazandırdık. Bu vesile ile görev yaptığı süre içerisinde Manisa’ya sayısız eserler kazandıran değerli büyüğümüz Zafer Ünal ağabeyimize çok teşekkür ediyorum. Bu güzel parkımız halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun inşallah.”

“BAŞKAN ÇELİK VE TÜM ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Sahneye gelerek duygu dolu bir konuşma yapan Manisa eski Belediye Başkanı Zafer Ünal “Burada gerçekten de çok güzel bir tesis yapılmış ve halkımızın hizmetine sunulmuştur. Bu başarı değerli Belediye Başkanımız ve ekibini başarısıdır. Manisa’ da ilk defa yaşarken eski bir Belediye Başkanının ismi bir tesise veriliyor. Bu gerçekten de önemli bir karardır. Şehzadeler Belediyesi bu ince nezaketini daha öncesinde rahmetli Belediye Başkanımız Adil Aygül’ün ismini güzel bir parka vererek göstermişti. Bu parkın yapılmasında emeği geçen başta Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik ve tüm belediye personeline çok teşekkür ediyorum. Şehzadeler Belediyesinin çalışmalarını yakından takip ediyor ve gerçekten bütün çalışmaları beğeniyorum” diyerek Başkan Çelik’e teşekkür etti.

“ŞEHZADELER BU ŞEHRE VEFASINI GÖSTERİYOR”

Şehzadeler Belediyesinin büyük bir vefa örneği sergilediğinin altını çizen Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, “Vefa örneği göstererek, Gençlik Parkı’na eski Manisa Belediye Başkanı Zafer Ünal’ın ismini verdikleri için Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e çok teşekkür ediyorum. Bu güzel park, Manisamıza ayrı bir güzellik katacak, vatandaşlarımız çocukları ile birlikte buralarda hoş ve güzel vakitler geçirecekler. Buraya gelen Manisalılar hem ismini almış olduğu Zafer Ünal’ı hem de değerli Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’i hayırla yad edeceklerdir” dedi. Protokol konuşmalarının ardından kurulan sahnede yapılan kurdele kesimi ile birlikte ‘Zafer Ünal Gençlik Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim