Misafir
6,1222
5,3679
223,56
ÜYE GİRİŞİ

Doktorların yaşamaz dedikleri Deniz liseden mezun oldu

Doktorların 21 yıl önce ‘yaşaması mucize’ dedikleri Deniz Ünsal, inatla yaşama tutunmasının yanı sıra hayatına birçok başarıyı da sığdırdı. Gazeteci Ahmet Ünsal’ın oğlu Deniz, yürüdü, okudu, yüzmede Türkiye Şampiyonluğuna kadar yükseldi ve geçtiğimiz hafta da Polinas Anadolu Meslek Lisesi’nden mezun olarak başarısını taçlandırdı.

Doktorların yaşamaz dedikleri Deniz liseden mezun oldu

 

Doktorların 21 yıl önce ‘yaşaması mucize’ dedikleri Deniz Ünsal, inatla yaşama tutunmasının yanı sıra hayatına birçok başarıyı da sığdırdı. Gazeteci Ahmet Ünsal’ın oğlu Deniz, yürüdü, okudu, yüzmede Türkiye Şampiyonluğuna kadar yükseldi ve geçtiğimiz hafta da  Polinas Anadolu Meslek Lisesi’nden mezun olarak başarısını taçlandırdı.

 

 

21 Yıl Önce Serebral Palsi teşhisi ile dünyaya merhaba diyen Manisalı Deniz Ünsal İçin doktorlar yaşaması mucize olur demişti O ise inatla yaşama sarıldı sonra yürüdü, kısa süre sonda havuzun serin suları ile buluştu. Attığı kulaçlarıyla katıldığı Türkiye Şampiyonluğunda aldığı şampiyonluk madalyaları ile taçlandırdı. Eğitimin Tüm Kademelerini inatla ve azimle adım adım geçerek lise düzeyine geldi. Polinas Anadolu Meslek Lisesindeki 4 yıllık eğitimine başarılı şekilde tamamlayarak diplomasını arkadaşlarının omuzlarında aldı.

 Yunusemre İlçesi Polinas Anadolu Meslek Lisesi bünyesinde oluşturulan özel alt sınıfta 15 arkadaşı ile birlikte sürdüğü eğitimini başarılı şekilde tamamlamayı başaran Deniz Ünsal’da mezuniyet hakkını kazanan 162 arkadaşı ile birlikte diplomalarını coşkulu törenle aldı. Deniz’in bu başarısı Ünsal ailesini mutlu etti.   Okul Müdürü İhsan Pekzorlu, Müdür Yardımcısı Selime Çolak, Hilal Akgül, Müzik öğretmeni Sezgi Yenigün Koç, edebiyat öğretmeni Müşerref Erdoğan, İnşaat öğretmeni Zeynep Yılmaz, Halkoyunları öğretmeni Zeynep Moralı öğretmenlerinden oluşan ekibin özenle hazırladığı Mezuniyet törenine 162 öğrencinin velileri katıldı.

Halk oyunlarının gösterisi ve mezun olan öğrencilerin duygularını dile getiren konuşmaların ardından konfetilerle diplomalarını almaya gelen 162 öğrenci mezuniyet pastası okulun müdür babası İhsan Pekzorlu’dan geldi.

AİLESİ SEVİNCİNE ORTAK OLDU

Lisede eğitimlerini sürdüren 15 özel öğrenciden birisi olan 21 yaşındaki Deniz Ünsal, bu dönemde tek mezun olan öğrenci olması sıfatıyla diğer öğrencilerin omuzlarında diplomasına almaya geldi. Deniz Ünsal’ın diplomasını Özel Eğitim sınıfı öğretmenleri Derviş Özgür ve Ümit Karakaş’ın elinden aldı. Diplomasını alan Deniz Ünsal, diploma ve mezuniyet coşkusunu 21 yıllık hayatında kendisini biran olsun yalnız bırakmayan ve her daim yanında olan eğitimci annesi Nihal Ünsal, Anneannesi Nuran Güleşçi ile pistte oynayarak paylaştı.

DENİZ ZORU BAŞARDI

Polinas Anadolu Meslek Lisesi Müdürü İhsan Pekzorlu, mezun olan öğrencilerin hepsinin birer değer olduğunu dile getirerek, “Okulumuzda özel öğrencilerimiz için hazırladığımız sınıfımızda da deneyimli öğretmenler tarafından eğitimini sürdüren 15 öğrencimiz yer alıyor. Bu yıl mezun olan 162 öğrencimizin içerisinde tek mezun olan özel öğrencimiz Deniz Ünsal da yer alıyor. Deniz’in öğrenme ve okuma arzusunu takdirle karşılıyoruz. Zoru başardı. Hedefi Üniversite eğitimi olacağından hiç kuşkum yok. Mezuniyete katkı sağlayan Müdür yardımcısı ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 YAŞAMI FİLMLERE KONU OLUR

Polinas Anadolu Lisesinden mezun olan Deniz Ünsal’ın öğretmen annesi Nihal Ünsal ve torunun bu zorlu yolculukta biran olsun bile yalnız bırakmayan anneannesi Nuran Güleşçi de duygularını şu sözlerle dile getirdi“Gerçekten Deniz’in hayatı dünyaya geldiği günden geldiği şu noktaya kadar yaşadıklarıyla aslında filmlere konu olabilir. Dünyaya geldiği gün doktorlar ‘Allahtan ümit kesilmez eğer hayata bağlanırsa bunu mucize olarak nitelendirebiliriz. Sizler yine her türlü sonuca kendinizi hazırlıklı kılın’ demişlerdir. O günden sonra zorlukları bir bir aştı. Önce 8 Yaşında geçirdiği bir dizi ameliyatlar sonrasında ilk adımı attı. Sonrasında havuz hayatıyla tanışarak katıldığı şampiyonlarda birçok madalya ile tanıştı. Bu günlere geldiğine çok şükrediyoruz” dedi. HABER MERKEZİ

 

 

  

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim