Misafir
6,1222
5,3679
223,56
ÜYE GİRİŞİ

SAĞLIKÇILAR KEP FIRLATTI

Sağlık alanında verdiği kaliteli eğitimle Manisa’da markalaşan Manisa Özel Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknikerliği bölümü öğrencileri düzenlenen törende kep fırlatarak mezun oldu. Öğrencilerin mezuniyet heyecanına aileleri de ortak oldu.

SAĞLIKÇILAR KEP FIRLATTI

Sağlık alanında verdiği kaliteli eğitimle Manisa’da markalaşan Manisa Özel Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknikerliği bölümü öğrencileri düzenlenen törende kep fırlatarak mezun oldu. Öğrencilerin mezuniyet heyecanına aileleri de ortak oldu.

ZÜLFİ BELLİCİ

Manisa’nın tek özel sağlık meslek lisesi olan Manisa Özel Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi düzenlenen törenle ikinci mezunlarını verdi. MASKİ İkiz Kuleler’de düzenlenen kep töreninde hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknikerliği bölümünden başarıyla mezun olan 38 öğrenci mezuniyet belgelerini alarak keplerini havaya fırlattı. Çocuklarını yalnız bırakmayan aileler, yaşanan heyecana ortak oldu.

OKUL MÜDÜRÜNDEN ÖNEMLİ TAVSİYELER

Okul Müdürü Ahmet Üzümcü, düzenlenen törende yaptığı konuşmasında mezun olan öğrencilere tüm yaşamlarında başarılar diledi. Liseyi bitirmekle öğrenim hayatının bitmediğini ifade eden Üzümcü “Meslek lisesi meslek edindirme programına göre hazırlanmış ara elemen yetişiyor. Aynı zamanda isteyen ve çalışan öğrenciler de üniversite kapısının açık olduğu bir program. Haziran ayında yapılacak üniversite sınavı seçimden dolayı bir hafta ertelendi bir hafta daha çalışma fırsatı doğru öğrencilere. Üniversite sınavı ve KPSS sınavı çıkacak. Tüm Türkiye’de özel ve devlet sağlık meslek lisesi öğrencileri bu sınavlarda çalışarak ön sırada yer alacaktır. Hemşire yardımcılığı bölümü öğrencileri için önemli gelişmeler oldu. Cumhurbaşkanımızın Kastamonu ziyaretinde hemşire yardımcılığı bölümünde okuyan öğrenciler ‘Ne olacak bizim halimiz’ yazılı pankart açtı. Cumhurbaşkanımız da “hemşire yardımcısı olarak göreve başlayacak, görevde yükselme ile hemşireliğe yükseleceksiniz” dedi. Kamuda istihdam edilecek demektir. Çalışmayı bırakmayın 2 yılda bir KPSS sınavı oluyor 2018’de olacak olan sınava gereken önemi gösterin biraz çalışırsanız diğerlerinin önüne geçebilirsiniz Mayıs Haziran dönemlerinizi çalışmayla değerlendirin. Hepinizi kutluyor ve tüm yaşamınızda başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun”dedi.

‘VATANA MİLLETE LAYIK OLACAĞIZ’

Hemşire Yardımcılığı Bölüm birincisi Fatma Nur Ceylan ve Sağlık Bakım Teknikerliği bölüm birincisi Metin Yılmaz da birer konuşma yaparak, ülkemize  ve milletimize layık birer vatandaş olmak için çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

BAYRAK VE FLAMAYI DEVRETTİLER

Mezuniyet töreninde bölüm birincilerine plaket ve hediye sunuldu. Bölüm birincileri Türk bayrağı ve okul flamasını önümüzdeki yıl mezun olacak öğrencilere devretti. Mezuniyet töreni, öğrencilerin yemin etmesi ve kepleri havaya fırlatması ile son buldu.

 

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim