Misafir
6,1222
5,3679
223,56
ÜYE GİRİŞİ

Hasta doktora silah çekti!

Manisa Ruh sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde poliklinik hizmeti veren doktora muayene sırasında hastası silah çekti. Korku ortamı yaratan hasta güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildi.

Hasta doktora silah çekti!

 

Manisa Ruh sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde poliklinik hizmeti veren doktora muayene sırasında hastası silah çekti. Korku ortamı yaratan hasta güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildi.

 

 

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde dün yine hekime yönelik şiddet olayı yaşandı. AMATEM servisinde poliklinik hizmeti veren doktor muayene ettiği hasta tarafından silah çekilerek şiddete uğradı. Hastayı, odada bulunan güvenlik görevlisi etkisiz hale getirerek silahı elinden aldı. Hasta sorgulanmak üzere güvenlik güçleri tarafından karakola götürüldü.  

‘HEKİME YÖNELİK ŞİDDETİ KINIYORUZ’

Manisa Tabip Odası, olayla ilgili açıklama yaparak  hekime yönelik şiddeti kınadı. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddete bir yenisinin daha eklendiğine dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi “2 Mayıs 2018 tarihinde Manisa Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi’nde poliklinikte görevi başında bir hekimin muayene ettiği şahıs, muayene sırasında belinden silahını çekmek suretiyle yoğun bir panik ve korku ortamı yaratmıştır. Meslektaşımızın maruz kaldığı bu silahlı şiddet olayını kınıyor meslektaşımıza geçmiş olsun diyoruz.

YETKİLİLERE GÖREVE DAVET ÇAĞRISI

Son yıllarda sağlık çalışanlarına yönelik gitgide artan sözlü, fiziksel, silahlı saldırı olayları konusunda kamuoyunun dikkatini çekiyor, sağlıkta şiddetin nedenleri ve çözümü konusunda yetkilileri bir kez daha göreve davet ediyoruz.

Yoğun iş yükü altında görev yapan sağlık çalışanlarına sahip çıkılmadığı, yalnız bırakıldığı duygusunu taşıyoruz. Çalışma ortamında alınması gereken tedbirlere dikkat çekiyor, uzun süredir gündemde olan ve bir türlü yasalaşmayan sağlıkta şiddet yasasının bir an önce çıkarılmasını talep ediyoruz.”HABER MERKEZİ

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim