Misafir
6,1222
5,3679
223,56
ÜYE GİRİŞİ

Balaban hedefe AKP’yi koydu

Seçim öncesi, partilerin yaptığı ittifakı değerlendiren CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, hedefe Adalet ve Kalkınma Partisi’ni (AKP) koydu. İttifakın Türkiye’ye umut olduğu vi büyük özlemi gidermek için yola çıktığını ifade eden Balaban, AKP’nin ise büyük bir çöküş içinde olduğunu kaydetti.

Balaban hedefe AKP’yi koydu

Seçim öncesi, partilerin yaptığı ittifakı değerlendiren CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, hedefe Adalet ve Kalkınma Partisi’ni (AKP) koydu. İttifakın Türkiye’ye umut olduğu vi büyük özlemi gidermek için yola çıktığını ifade eden Balaban, AKP’nin ise büyük bir çöküş içinde olduğunu kaydetti.

MUZAFFER KİRT

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri öncesi yaşanan gündemi değerlendirdi. CHP; İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile ittifakına değinen Balaban, iktidar partisine yüklendi.  

CHP ÜRETİNCE KAYNAK YOK DENİYOR, AKP YAPINCA OLUYOR

Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi AK Parti Hükümeti’nin emeklilere bin lira ikramiye vereceklerini açıklamasına işaret eden Balaban şunları söyledi “AK Parti hükümeti emeklilere 2 bayramda bin lira ikramiye vereceğini açıklıyor. CHP yapınca, proje üretince kaynak yok.  Ama AK Parti olunca projeler hayata geçebilme imkânına sahip oluyor. İktidarda olmayan fakat projelerini uygulatan tek parti CHP’dir.  Ben bu ittifak bağlamında İYİ Parti’nin genel başkanına yine Demokrat Parti’nin genel başkanına ve Saadet Partisi’nin genel başkanına ve kendi genel başkanımıza teşekkür ediyorum. Türkiye’ye umut oldular, Türkiye’deki büyük bir özlemi gidermek üzere yola çıktılar”dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ne konuştuğunu bilmediğini öne süren Balaban, “  Geçen gün konuşmasında CHP’ye çöp, tezek diyerek hakaret etmiştir.  Bu hakareti burada şiddetle kınıyoruz. CHP Kuvayı Milliye’dir,  CHP Anadolu ve Rumeli Müdafaa Hukuk Cemiyetidir, CHP çağdaşlıktır, sosyal adalettir” diye konuştu.

“AK PARTİ EŞİTTİR YOKSULLUKTUR YOLSUZLUKTUR!”

Erdoğan’ın CHP’ye yönelik üslubuyla konuşmayacaklarını dile getiren Balaban,  hiçbir zaman üsluplarını bozmayacaklarını  belirterek “Bizim AK Parti ve MHP seçmenine de bir lafımız yok ama onlarda gerçekleri görsünler. AK Parti nedir sorusuna da onlarca verilecek cevabımız var. Ak Parti eşittir yoksulluktur yolsuzluktur. AK Parti eşittir tarımın bitişidir, ekonominin çöküşüdür. AK Parti dış politikada beceriksizliktir.   AK Parti din tüccarlığıdır” diye konuştu.

“NE İSTEDİLER DE VERMEDİK” DEDİ Mİ DEMEDİ Mİ?

Balaban, AK Parti’nin büyük bir çöküş içinde olduğunu ve bu çöküşün sonuçlarını 8 Temmuz’da göreceklerini belirterek, en büyük FETÖ hareketinin AK Parti olduğunu ileri sürdü. Balaban “ Bugüne kadar Recep Tayyip Erdoğan, “ne istediler de vermedik” dedi mi demedi mi? 15 Temmuz’dan sonra en önemli şekilde Allah’ım, milletim beni affetsin dedi mi demedi mi? Birçok konuda FETÖ’ye taviz verildi mi verilmedi mi?  Şimdi CHP’de FETÖ olgusuna en ufak şekilde rastlayamadılar. Saadet Partisi’yle FETÖ’nün uzaktan yakından ilgisi yok. Meral Hanım bu konuda çok iddialı sülalem de bir tane FETÖ’cü bulamazsınız diyor. AK Parti hükümetinin hep yaptığı şey çamur at izi kalsın politikasıdır. Rüzgâr artık tersine esiyor. Rüzgâr artık demokrasiden, halktan, cumhuriyetten yana esiyor.  Bu ittifakın hedefi 301. Fazlası olacak azı olmayacak.  5 tane cumhurbaşkanı adayı var ve ikinci tura kalacağını bütün anketler söylüyor. İkinci turda da CHP’nin adayı seçilirse herkes CHP adayına biz hiçbir zaman sandığa saygısızlık yapmayız. Meral Hanım kalırsa da herkes ona destek olacak. Yani Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci turda hiçbir şansı kalmayacak”diye konuştu.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim