Misafir
6,1222
5,3679
223,56
ÜYE GİRİŞİ

İşçi ve emekçiden Büyükşehir’e kınama!

Manisa Emek Ve Demokrasi Platformu, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı dolayısıyla sokaklara asılan afişleri toplatan Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni kınadı. 1 Mayıs afişlerini kaldıran Büyükşehir’in neyi amaçladığı sorusunu yönelten platform üyeleri, işçi ve emekçilerin özgürlüklere karşı olan bu tutumu unutmayacağının altını çizdi.

 

‘Manisa Büyükşehir Belediyesi 1 Mayıs afişlerinden neden rahatsız oldu!’

 

İşçi ve emekçiden Büyükşehir’e kınama!

 

Manisa Emek Ve Demokrasi Platformu, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı dolayısıyla sokaklara asılan afişleri toplatan Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni kınadı. 1 Mayıs afişlerini kaldıran Büyükşehir’in neyi amaçladığı sorusunu yönelten platform üyeleri, işçi ve emekçilerin özgürlüklere karşı olan bu tutumu unutmayacağının altını çizdi.

MUZAFFER KİRT

 

Manisa Emek Ve Demokrasi Platformu, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı dolayısıyla gerekli formaliteleri yerine getirerek sokaklara astıkları afişleri toplatan Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi. Eğitim-Sen Manisa il binasında toplanan platform üyeleri, basın açıklaması yaparak  Büyükşehir’i kınadı.

‘YOK BÖYLE BİR ADALET ANLAYIŞI!’

Manisa Emek Ve Demokrasi Platformu adına açıklamayı yapan Tertip Komite Başkanı Bektaş Kılınç, 1 mayıs kutlama sevincinin 2 gün sürdüğünü belirterek şöyle devam etti “Manisa Emek Ve Demokrasi platformu olarak 1 Mayıs’ın Manisa’da kutlanması için Valiliğe müracaatımızı yaptık. Gerekli formalitelerimizi yerine getirdik. Afiş, bildiri  hazırlıklarımızı yaptık. Duyurularımızı 6 yıldır raket şeklinde Manisa sokaklarına astığımız gibi bu yıl da astık. Platform bileşenlerinin "İşçi Sınıfının Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü" olan 1 Mayıs kutlama sevinci 2 gün sürdü. Manisa Büyükşehir Belediyesi 1 Mayıs Afişlerini kaldırdı. Gerekçe 1 Ocakta ilçe belediyelerine ait olan ana caddelerin denetim ve kontrolünün Büyükşehir Belediyesine geçmesi. İlçe belediyeleri 6 yıldır Manisa’da yapılan 1 Mayıs Afişlerini kaldırmayarak sanki görevini yapmamış, yetki Büyükşehir Belediyesine geçince adaleti Büyükşehir Belediyesi sağlamış. Yok böyle bir adalet anlayışı!”

‘AFİŞLER BÜYÜKŞEHİR’İ NEDEN RAHATSIZ ETMİŞTİR!’

“İşçi Bayramının Manisa Büyükşehir Belediyesinde algısı nedir?” sorusunu yönelten Kılınç şöyle devam etti “Manisa dışındaki 80 İlde asılı durumda bulunan 1 Mayıs Afişleri Manisa Büyükşehir Belediyesini neden rahatsız etmiştir?   1 Mayıs afişlerini toplatan Manisa Büyükşehir Belediyesi işçiden, halktan ne yüzle oy isteyecektir? Manisa Halkı Büyükşehir Belediyesinin bu tavrını yerel seçimlerde mutlaka hatırlayacaktır. Barış Atay'ın Sadece Diktatör isimle Tiyatro oyunu Manisa Valiliği'nin izin vermesine rağmen Büyükşehir Belediyesi tarafından oynatılmamıştı. Büyükşehir Belediyesi Yönetimi Özgürlüklere ve İşçilere neden bu kadar uzaktadır. 1 Mayıs geçer. İşçiler mücadele gününü kutlar. 1 Mayıs duyuruları bir şekilde yapılır. Büyükşehir Belediyesi tarihe ne olarak geçecektir? Büyükşehir Belediyesi yaptığı yanlıştan dönmelidir. İndirdiği 1 Mayıs afişlerini  tekrar asmalıdır.”

1 MAYIS’A DAVET

Manisa Emek ve Demokrasi Platformu olarak Büyükşehir Belediyesinin İşçilere ve özgürlüklere karşı olan bu tutumunu kınadıklarının altını çizen Kılınç, Manisa’da ekmeğini alın teri ile kazanan işçi, kamu emekçisi ve dar gelirli tüm halkın bu olayı unutmamasını, yeri ve zamanı geldiğinde tepkisini göstermesini beklediklerini kaydederek “Manisa’da 1 Mayıs 2018 Salı Günü 11.00'de Sultanönü’nde toplanıp yürüyüşün ardından Cumhuriyet Alanındaki 1 Mayıs mitingimize halkımızı davet ediyoruz”diye konuştu.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim