Misafir
6,0728
5,3686
214,29
ÜYE GİRİŞİ

Futbolda Yunusemre bilmecesi

Yunusemre Belediyespor’un BAL’dan düşmesiyle yeni sezonda haksız rekabet olacağını düşünen Süper Amatör Lig takımları oldukça tedirgin.

 

Futbolda Yunusemre bilmecesi

 

ÖZEL HABER: MUSTAFA TATLI

Tarihinde ilk kez mücadele ettiği Bölgesel Amatör Lig’de 1 sezonluk maceranın ardından tekrar Süper Amatör Lig’e düşen Yunusemre Belediyespor’un, 2018-2019 sezonunda lige katılıp katılmayacağı belirsizliğini koruyor. Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, bu sezonki başarısızlığın ardından a takım düzeyinde yarışmama seçeneğini masaya koyarken, Süper Amatör Lig’de gelecek yıl şampiyonluk hesapları yapan takımlar da Yunusemre’nin lige katılmasının haksız rekabet doğuracağını düşünüyor. Amatör kulüp yöneticileri, Yunusemre ile rakip olmak istemediklerini, bu sorunun geçmiş yıllarda büyük tartışmaları ve olayları beraberinde getirdiğinin altını çizerken, Mavi-Beyazlılar’ın yarışmacı arenadan çekilip, tıpkı Şehzadeler Belediyesi gibi hareket edip, kendilerine yardım etmesini umut ediyor.

ÇERÇİ’NİN VERECEĞİ KARAR BEKLENİYOR

Haziran ayındaki Manisaspor kongresinde tamamen Manisaspor’a yönelmesi konusunda yakın çevresinden baskılar alan Çerçi’nin, Manisaspor ve Yunusumre Belediyespor ile ilgili vereceği karar, Manisa futbolunu yakından ilgilendiriyor. Çerçi’nin önümüzdeki günlerde vereceği karar, gelecek sezon Süper Amatör Lig’de şampiyonluk hayalleri kuran yerel takımların planlarını doğrudan etkileyecek.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim