Misafir
6,1222
5,3679
223,56
ÜYE GİRİŞİ

Manisa CHP’nin cumhurbaşkanı adayı İlhan Kesici

Manisa CHP’nin cumhurbaşkanı adayı İlhan Kesici

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, 17 ilçe başkanı ve il örgütü ile ile yaptıkları toplantıda Cumhurbaşkanlığı adaylığı için CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’nin adının öne çıktığını belirterek “Manisa il örgütü olarak bizim cumhurbaşkanı adayımız İlhan Kesicidir”dedi.

MUZAFFER KİRT

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, İl Başkanlığı binasında il yönetimi üyeleri ve partililerle erken seçim ve cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili açıklamalarda bulundu. AK Parti tarafından CHP’li 15 milletvekilinin İYİ Parti’ye geçişinin eleştirilmesine tepki gösteren Balaban, AK Parti’de pek çok üst düzey yöneticinin başka partilerden transfer edildiğine dikkat çekerek, MHP ile yaptıkları ittifakın altını çizdi. Balaban şöyle devam etti “Birbirine ağza alınmayacak sözler söyleyen sizler ittifak yapınca iyi, ancak başkaları ittifak yapınca neden eleştiriyorsunuz? CHP’li 15 milletvekili demokrasiye sahip çıkmıştır. İYİ Parti’ye geçen arkadaşlarımız ülke için bir görev kabul ettiler, bu görev sonucu AKP’nin, MHP’nin seçimlere sokmama oyunu bozulmuştur.”

ADAYLAR MERKEZ YOKLAMASIYLA BELİRLENECEK

Balaban, erken seçimi Eylül ya da Ekim aylarında olmasını beklediklerini, ancak daha erkene çekildiğini belirterek, 2 aylık süre olmasından dolayı milletvekili adayları için önseçim yapılamayacağını, adayların merkez yoklaması ile belirleneceğini duyurdu. Takvimin sıkışıklığı nedeniyle önseçimin yetişmeyeceğini ifade eden Balaban, bu kadar kısa süre içinde önseçim olmamasının doğal olduğunu kaydederek “Merkez yoklaması, il ve ilçe başkanlarının görüşleri alınarak adaylar belirlenecektir. Genel merkezin aldığı her karara saygı duyacağız”dedi.

MANİSA CHP’NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI İLHAN KESİCİ

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda ilçe örgütleriyle yaptıkları toplantı sonucunu açıklayan Balaban, “Biz 17 ilçe başkanıyla toplantı yaptık. 15 ilçe başkanı ve il örgütü İlhan Kesici adında görüş bildirdiler. Manisa il örgütü olarak bizim cumhurbaşkanı adayımız İlhan Kesicidir. Son günlerde Özgür Özel ismi de gündeme gelmiştir. Özgür Özel bizim baş tacımızdır. Böyle bir durumda 17 ilçe örgütü yeniden toplantı yapar. Manisa’dan böyle bir aday olursa bizim tavrımız değişir, biz tabi ki Manisa’nın yüz akı Özgür Özel’e sahip çıkarız” dedi. İl Başkanı Semih Balaban, son olarak milletvekili adayı olmayacağını açıkladı.

 

ERKEKLER 11 BİN, KADINLAR 5 BİN

İl Başkanı Balaban, adaylık başvurularının Salı gününden itibaren başlayacağını belirtip, şuanda yaklaşık 20 milletvekili aday adayının olduğunu açıkladı. Balaban, aday adaylığı için ücretin erkekler için 11 bin lira, kadınlar için 5 bin lira, engelliler için ise ücretsiz olduğunu kaydetti.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim