Misafir
6,0694
5,3378
219,73
ÜYE GİRİŞİ

Sağlıkçılar tükeniyor!

Türk Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Ali Dağlıoğlu, Ebeler Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada tüm sağlık çalışanlarının tükenmişlik sendromu ile karşı karşıya olduğunu belirterek, lütuf değil sorunların çözülmesini istediklerini kaydetti.

Sağlıkçılar tükeniyor!

Türk Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Ali Dağlıoğlu, Ebeler Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada tüm sağlık  çalışanlarının tükenmişlik sendromu ile karşı karşıya olduğunu belirterek, lütuf değil sorunların çözülmesini istediklerini kaydetti.

MUZAFFER KİRT

Ebeler Haftası dolayısıyla oda binasında açıklamada bulunan Türk Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Ali Dağlıoğlu, ebelerin sorunlarının giderilmesi gerektiğini söyledi.Dağlıoğlu, yıpranma payının verilmesi, döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması, şiddetin sonlandırılması ve tüm çalışanların kadrolu olması gibi temel taleplerinin ısrarla görmezden gelindiği bir süreçte Ebeler Haftasını karşıladıklarını belirtti.

Tüm sağlık çalışanlarının tükenmişlik sendromu ile karşı karşıya olduğuna vurgu yapan Dağlıoğlu,  “Bugün ebe arkadaşlarımız yoğun bir iş temposu altında hizmet vermektedirler. Kadın ve doğum hastaneleri başta olmak üzere anne ve bebek sağlığı hizmetinde yoğun bir gayret sarf etmekte ve aşırı bir iş yüküne maruz kalmaktadırlar” dedi.

‘YETKİLİ AMA ETKİSİZ SENDİKA ÇALIŞANDAN YANA DEĞİL!’

Dağlıoğlu, 2017 yılında Türkiye’de1 milyon 309 bin bebeğin dünyaya geldiğini belirterek, “Hamilelik ve annelik süreçleri de değerlendirildiğinde ebelerimizin nasıl bir yoğun çalışma temposu içinde oldukları ortadadır. Türk milletinin geleceğine hizmet eden 52 bin 456 ebe arkadaşımızın sorunsuz bir çalışma hayatı olması yerine taşerona kadro verilirken düşük ücretlerle çalışmaya mahkum edilen vekil ebe hemşire arkadaşlarımızın, kamu dışı aile sağlığı çalışanı olanların kadro hakkından mahrum bırakılması anlaşılmazdır. Ve bir o kadarda kabul edilmezdir. Ne yazık ki yetkili ama etkisiz sendikanın çalışanların yaşadığı sorunlarla ilgili hiçbir süreçte çalışandan yana tavır almaması da ayrı bir hezeyan olarak karşımızda durmaktadır”diye konuştu.

‘KİMSEDEN LÜTUF BEKLEMİYORUZ’

Kimseden bir lütuf beklemediklerinin altını çizen Dağlıoğlu, sadece çalışanların haklarının verilmesini istediklerini  belirterek şöyle devam etti“Kimseden bir lütuf beklemiyoruz. Sağlık çalışanları için sorunların çözüldüğü ve taleplerinin yerine getirildiği bir sürecin başlamasını istiyoruz. Bu anlamda içinde yıpranma payının da olacağı ifade edilen Torba yasanın sağlık çalışanlarının taleplerinin karşılandığı ve sorunlarının çözümünün yer aldığı düzenlemeleri barındıran bir şekilde hayata geçmesini istiyoruz. Biz bu sürecin en yakın takipçisi olarak sağlık çalışanları adına cesurca mücadelemizi sürdüreceğiz. Sözlerin takipçisi, yapılacak düzenlemelere çalışanlar adına katılma gayreti içinde olacağız” ifadelerini kullandı.

SİYASİ İRADEDEN BEKLENTİLER

Dağlıoğlu, sağlık çalışanlarının siyasi iradeden beklentilerini şöyle sıraladı  “Siyasi iradeden beklentimiz sorunların çözümü adına ebeler haftasında ilk adımları atmalarıdır. Yurdun dört bir yanında görev yapan 52 Bin 456 ebe arkadaşımızın sesine kulak verilmelidir. Bu düşüncelerle fedakârlık gerektiren mesleğin cefakâr çalışanları olan tüm ebe arkadaşlarımızın 21-28 Nisan Ebeler Haftasını kutluyor, çalışma hayatlarında kolaylıklar ve güzel yarınlar diliyoruz.”

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim