Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

Sanayi ve Ticaret Fuarı kapılarını açtı

478. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında gerçekleştirilen Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı 25. Kez kapılarını ziyaretçilere açtı. Açılışta, Manisa’nın daha büyük fuara ve daha fazla tanıtıma ihtiyacı olduğuna vurgu yapıldı.

Daha fazla tanıtım ve daha büyük fuar vurgusu

Sanayi ve Ticaret Fuarı kapılarını açtı

478. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında gerçekleştirilen Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı 25. Kez kapılarını  ziyaretçilere açtı. Açılışta, Manisa’nın daha büyük fuara ve daha fazla tanıtıma ihtiyacı olduğuna vurgu yapıldı.

MUZAFFER KİRT

478. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında gerçekleştirilen 25. Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı, Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi'nde kapılarını açtı. 130 firmanın katıldığı fuar 29 Nisan’a kadar açık kalacak.

Açılış törenine Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Manisa'yı Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

DAHA BÜYÜK FUAR VURGUSU

Manisa'yı Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, açılışta yaptığı  konuşmasında fuarların şehirlerin tanıtımına büyük katkı sağladığını belirterek, Mesir Festivali kapsamında 25. Manisa Mesir Fuarını gerçekleştirmekten dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Daha büyük fuar alanlarına ihtiyaç olduğunu dile getiren Tanık, fuarın açılmasıyla Mesir Festivalinin de başladığını kaydetti.

‘FUARCILIKTA GERİDE KALDIK!’

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Türkiye’nin fuarcılık alanında çok gerilerde kaldığını vurgulayarak, TOBB öncülüğünde Manisa TSO olarak Manisa’da yapılacak olan yeni fuar alanına destek vereceklerini ifade etti.

MESİR’DEN ALINACAK DERSLER

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 478 yıldır devam eden bir gelenek olan Mesir Festivali’nde böyle bir fuarın 25 yıldır düzenlenmesinden dolayı çok mutlu olduğunu kaydederek, mesirde alınması gereken çok dersin olduğunu söyledi. Mesirin birlik, beraberlik ve bereket olduğunu belirten Çelik, mesirin tanıtımına ciddi katkılar verilmesi gerektiğini aktardı.

MANİSA’NIN TANITIMA İHTİYACI VAR!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, çeyrek asırdır devam eden Mesir Fuarının açılışını gerçekleştirmek dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Ergün, Manisa’nın doğal güzellikleriyle, tarımıyla, sanayisiyle, ihracatıyla Türkiye’nin göz bebeği şehirlerden biri olduğunu belirterek, daha fazla tanıtıma ihtiyaç olduğunu vurguladı. Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise, Mesir Fuarı açılışının hayırlı olmasını dileyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından 25. Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı'nın açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi. Fuarda stant açan firmaları tek tek ziyaret eden protokol üyeleri, tanıtımı yapılan ürün ve hizmetler hakkında bilgiler aldı. Şehzadeler Belediyesi standında mesir macunu saçımı gerçekleştirildi.

29 NİSAN’A KADAR GEZİLEBİLECEK

Türkiye'nin her yerinden katılımcısı olan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından desteklenen fuar, Manisa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde SNS Fuarcılık tarafından organize ediliyor. Manisa Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuar, her gün 10:00 -23:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Fuar 29 Nisan’a kadar açık kalacak.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim