Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

CHP’den ‘OHAL Kaldırılsın’ eylemi

CHP Manisa İl Teşkilatı, OHAL'in 7. kez uzatılmasını protesto etti. Sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği eylemde CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, OHAL'in 21. ayını doldurduğunu, uzatılması durumunda 24 aydır Türkiye'nin OHAL ile yönetiliyor olacağını vurgulayarak “OHAL her birimiz için hem de Türkiye için, Türkiye'de bir gelecek planlayan herkes için belirsizliktir”dedi.

CHP’den ‘OHAL Kaldırılsın’ eylemi

CHP Manisa İl Teşkilatı, OHAL'in 7. kez uzatılmasını protesto etti. Sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği eylemde CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, OHAL'in 21. ayını doldurduğunu, uzatılması durumunda 24 aydır Türkiye'nin OHAL ile yönetiliyor olacağını vurgulayarak “OHAL her birimiz için hem de Türkiye için, Türkiye'de bir gelecek planlayan herkes için belirsizliktir”dedi.

MUZAFFER KİRT

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl Teşkilatı, OHAL’in (Olağanüstü Hal)   7. kez uzatılmasını Manisa 15 Temmuz Demokrasi Meydanında gerçekleştirilen eylemle protesto etti. Sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği eyleme CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, İl Başkanı Semih Balaban, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

‘OHAL BİR BELİRSİZLİKTİR’

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban’ın basın açıklamasının ardından söz alan  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, OHAL'in 21. ayı dolduğunu uzatıldığı takdirde 24 aydır Türkiye'nin OHAL ile yönetiliyor olacağını belirterek şunları söyledi "Bugün 45 gün sürmez dedikleri OHAL'in 21. ayı dolmak üzeredir. 2 gün sonra OHAL'i bir kez daha uzatacaklar ve bu uzatmanın son günü 2 yıldır Türkiye OHAL ile yönetiliyor olacak. OHAL'in ilan edilmesi şu demektir: 'Yabancı yatırımcı gelsin' diyorlar, 'yurt dışından sermaye gelsin' diyorlar, 'dünya Türkiye'ye güvensin, para gelsin ki döviz düşsün, faiz düşsün, işsizlik azalsın' diyorlar. Bu söylediklerinin hepsi bir uçağın Türkiye'ye doğru geldiğini düşünelim. OHAL'i ilan etmek gece karanlığında uçağın ineceği havaalanının elektriklerini kapatmaktır. Önünü göremeyen yatırımcı gelmez. Önünü göremeyen şirket gelmez. Hukukun üstünlüğünün olmadığı yere hiç kimse gelip yatırım yapmaz. Parasını koymaz. Yasama meclisin yetkisindedir. Yargılama mahkemelerin yetkisindedir. Ama OHAL'de bir kişinin iki dudağının arasında şirketlere el koyulabilir. Malınıza mülkünüze el konulabilir. İftira sonucu, gözaltına alınabilir, tutuklanabilir, hapse konulabilirsiniz. 'Derdimi anlatacağım' dediğinizde derdinizi anlatacak mahkeme yoktur. 'Haksızlığa uğradım' dediğinizde sığınacak bir hukuk düzeni, sizi dinleyecek bir devlet adamı, bir hukuk adamı yoktur. Bu yüzden OHAL her birimiz için hem de Türkiye için, Türkiye'de bir gelecek planlayan herkes için belirsizliktir. Korku varsa, belirsizlik varsa, kaygı varsa dolar tırmanır, Euro tırmanır, faizler tırmanır, işsizlik artar, ülkede her şey kötüye gider."

‘TÜRKİYE’DEN MEMNUN OLAN, KORKMAYAN, ACI ÇEKMEYEN VAR MI?’

CHP’li Özel, konuşmasında hükümetin Suriye politikasına da değinerek şu eleştirilerde bulundu  "İki yıldır yaşadığımız Türkiye'den memnun olan var mı, korkmayan var mı, endişe etmeyen var mı, masumiyetine inandığı bir yakını iftiraya kurban gitmeyen var mı, acı çekmeyen var mı?

‘YANLIŞ SURİYE POLİTİKASI YÜZÜNDEN ŞEHİT VERİLİYOR!’

Teslim alınan Türkiye'de tek bir şehit yokken, Türkiye iki yıldır verdiği şehitlerine ağlıyor. Oysaki bu şehitleri bu iktidar geçmişte terör örgütlerine yüz vermesinden, ne istedilerse vermesinden, sessiz kalmasından, 'görmeyin, duymayın, konuşmayın' demesinden dolayı veriyoruz. Afrin'deki ordu, ayağına taş değmesin, ama Suriye politikası, dostu olan Esad'ı düşman Esed ilan edip, 'Onu indireceğim' demeler, oradaki terör örgütlerine destek vermeler, oradaki toprak bütünlüğüne saygısız davranmalar, yurtta barış cihanda barış ilkesini terk etmeler Suriye'yi bir bataklığa çevirdi. Oraya Mehmetçik gidiyorsa, yanlış dış politika yüzünden gitmek zorunda kalıyor. Orada şehit veriyorsak yanlış Suriye politikası yüzünden veriyoruz. Hepimizin gözyaşı, anaların gözyaşı yüreğimizi dağlıyor. Ama bunların bir tek sorumlusu var. 'Bütün yetkiler bende olsun. Bütün güç bende olsun. Her yeri ben yöneteyim. Partimi yöneteyim. Devleti yöneteyim. Ekonomiyi yöneteyim. Muhalefet partilerini, toplumsal dinamikleri sindireyim' diyen bir tek adam yüzünden var" diye konuştu.

KALABALIK OTURMA EYLEMİNDE BULUNDU 

Özel'in konuşmasının ardından meydandaki kalabalık oturma eylemine geçti. Bazı partililerin oturmadığını fark eden Özel, "Oturmayanı anons edeceğim" diyerek oturma eylemine katılmaları konusunda uyardı. Zaman zaman sloganların atıldığı eylem olaysız şekilde sona erdi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim