Misafir
6,0393
5,3272
229,34
ÜYE GİRİŞİ

GHSİM'de ihale skandalı

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Kırkağaç Gençlik Kampı tefrişatı yapım işi ihalesinden doğan 397 bin 398 TL’lik kamu zararının tahsili için aralarında eski vali yardımcısı Necmettin Yalınalp ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden (GHSİM) bazı üst düzey yetkililere dava açtı.

Genel Müdürlük’ten

397 bin 398 TL’lik

dava

 

Spor Genel Müdürlüğü’nden

6 kamu görevlisi hakkında

suç duyurusu!

 

ÖZEL HABER: MUSTAFA TATLI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde skandal iddialara bir yenisi daha eklendi. Spor Genel Müdürlüğü, 2014 yılı içerisinde yapılan 1 milyon 630 bin TL sözleşme bedelli Kırkağaç Gençlik Kampı Tefrişatı yapım işi ihalesinde bilirkişi heyetince 397 bin 398 TL’lik kamu zararı tespit edildiğini öne sürerek, ihalede sorumluluğu bulunan kamu görevlilerine dava açtı.

6 KAMU GÖREVLİSİ HAKKINDA İHTİYATİ TEDBİR

Genel müdürlük tarafından hazırlanan suç duyurusunda, Kırkağaç Gençlik Kampı Tefrişatı yapım işi ihalesinde temin edilen mobilya malzemeleri birim fiyatları ile bilirkişi heyeti tarafından belirlenen fiyatlarda 397 bin 398 TL’lik kamu zararı tespit edildiği, kamu zararında ihale ve harcama yetkilisi olan dönemin Vali Yardımcısı Necmettin Yalınalp, ihale hazırlık ve komisyon ve ödeme aşamalarında imzaları bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hatun Sarıkaya Yipek ile yaklaşık maliyet tespitini yapan ihale birim yetkilisi Akif Soyer’in asli sorumluluklarının bulunduğu, ihale işleminin ve yapılan ödemelerin komisyon kararına dayanması nedeniyle ihale komisyonu üyeleri Spor Şube Müdür Vekili Mustafa Buldu, Gençlik Merkezi Koordinatör Müdür Vekili Özcan Özen, Gençlik Merkezi Müdür Vekili Fatih Umut Altınışık’ın kamu zararında sorumlulukları bulunduğu öne sürüldü. Genel müdürlük, söz konusu zararın bu isimlerden tahsilini isterken, bu isimlerin mal varlıklarına el konulması için de ihtiyati tedbir talebinde bulundu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim