Misafir
6,0412
5,329
226,83
ÜYE GİRİŞİ

Oyuncu izleyen şampiyon oldu, izlemeyen küme düştü

Açık ara farkla şampiyonluğunu ilan eden Manisa Büyükşehir Belediyespor, Manisaspor’un bir türlü çalıştırmadığı scouting (yetenek avcılığı) sisteminin meyvelerini, ilk sezonunda yüzde 99’luk başarı oranıyla aldı.

 

İBRET OLSUN!

 

Oyuncu izleyen şampiyon oldu,

izlemeyen küme düştü

 

ÖZEL HABER: MUSTAFA TATLI

Manisa Büyükşehir Belediyespor, TFF 3. Lig 1’inci Grup’ta bu sezonki yapılanmasıyla rekorlar üstüne rekorlar kırarken, bitime 5 hafta kala şampiyonluğunu ilan ettiği gibi, yedek kadrosuyla bile bu lige bol geldiğini, Kozan Belediyespor’u 4-2’yle geçerek gösterdi. Bu başarı üzerine birçok hikaye yazılır ancak scouting hikayesi (yetenek avcılığı) başlı başına dönüm noktalarından biri olarak görülüyor.

YÜZDE 99’LUK BÜYÜK BİR BAŞARI ORANI

Mevlüt Aktan başkanlığındaki yönetim, scouting sistemi ile yaptığı yatırımların karşılığını almayı başardı. Abdülkadir Kükrer ve Serkan İşyapan’dan oluşan ekiple yüzlerce oyuncuyu takibe alan ve büyük bir oyuncu portföyüne sahip olan Yeşil-Beyazlılar, yaş tahtaya basmadı, sezon başında ve devre arasında yaptığı transferlerden yüzde 99’luk bir başarı sağladı. Tabi bu başarıda scout ile son derece uyumlu çalışan teknik direktör Levent Devrim’in de payı çok büyük.

MANİSASPOR’UN ARTIK BİR SCOUT’U OLMALI

Büyükşehir’in bu hikayesi, Manisaspor’a ve Türk futboluna ibretlik bir hikaye oldu. Oyuncu izlemeden, kulaktan dolma ve ezbere yapılan transferlerin bedeli ağır olurken, bugün altyapıdan bile a takımda oynatacak oyuncu bulmakta güçlük çekildi. Siyah-Beyazlılar’ın kurtuluş için bu sezon Scouting’e önem verecek bir sistemi kesinlikle kurması şart!

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim