Misafir
6,1249
5,3878
211,79
ÜYE GİRİŞİ

Oyuncu izleyen şampiyon oldu, izlemeyen küme düştü

Açık ara farkla şampiyonluğunu ilan eden Manisa Büyükşehir Belediyespor, Manisaspor’un bir türlü çalıştırmadığı scouting (yetenek avcılığı) sisteminin meyvelerini, ilk sezonunda yüzde 99’luk başarı oranıyla aldı.

 

İBRET OLSUN!

 

Oyuncu izleyen şampiyon oldu,

izlemeyen küme düştü

 

ÖZEL HABER: MUSTAFA TATLI

Manisa Büyükşehir Belediyespor, TFF 3. Lig 1’inci Grup’ta bu sezonki yapılanmasıyla rekorlar üstüne rekorlar kırarken, bitime 5 hafta kala şampiyonluğunu ilan ettiği gibi, yedek kadrosuyla bile bu lige bol geldiğini, Kozan Belediyespor’u 4-2’yle geçerek gösterdi. Bu başarı üzerine birçok hikaye yazılır ancak scouting hikayesi (yetenek avcılığı) başlı başına dönüm noktalarından biri olarak görülüyor.

YÜZDE 99’LUK BÜYÜK BİR BAŞARI ORANI

Mevlüt Aktan başkanlığındaki yönetim, scouting sistemi ile yaptığı yatırımların karşılığını almayı başardı. Abdülkadir Kükrer ve Serkan İşyapan’dan oluşan ekiple yüzlerce oyuncuyu takibe alan ve büyük bir oyuncu portföyüne sahip olan Yeşil-Beyazlılar, yaş tahtaya basmadı, sezon başında ve devre arasında yaptığı transferlerden yüzde 99’luk bir başarı sağladı. Tabi bu başarıda scout ile son derece uyumlu çalışan teknik direktör Levent Devrim’in de payı çok büyük.

MANİSASPOR’UN ARTIK BİR SCOUT’U OLMALI

Büyükşehir’in bu hikayesi, Manisaspor’a ve Türk futboluna ibretlik bir hikaye oldu. Oyuncu izlemeden, kulaktan dolma ve ezbere yapılan transferlerin bedeli ağır olurken, bugün altyapıdan bile a takımda oynatacak oyuncu bulmakta güçlük çekildi. Siyah-Beyazlılar’ın kurtuluş için bu sezon Scouting’e önem verecek bir sistemi kesinlikle kurması şart!

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim