Misafir
6,5181
5,7674
245,88
ÜYE GİRİŞİ

3 ayda 800 esnaf kepenk kapattı!

Manisa’da 1 Ocak- 31 Mart 2018 tarihleri arasında bin 904 esnaf iş yeri açarken, 799 esnaf ise kepenk kapatmak zorunda kaldı. Sadece Mart ayında 506 iş yeri açılırken, 208 iş yeri ise kapandı.

Geçtiğimiz yıl 5 bin 616 iş yeri açılırken, 2 bin 609 iş yeri kapandı!

3 ayda 800  esnaf kepenk kapattı! 

Manisa’da 1 Ocak- 31 Mart 2018 tarihleri arasında bin 904 esnaf iş yeri açarken, 799 esnaf ise kepenk kapatmak zorunda kaldı. Sadece Mart ayında 506 iş yeri açılırken, 208 iş yeri ise kapandı. 

MUZAFFER KİRT

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu  (TESK) verilerine göre Manisa’da 31 Mart 2018 tarihi itibariyle 44 bin 65 esnaf ve 48 bin 81 iş yeri bulunuyor. Böylece, Türkiye İstatistik Kurumu’nun(TÜİK) 2017 nüfus sayımına göre 1 milyon 413 bin 14 nüfusa sahip olan Manisa’da nüfusun yüzde 3.12’sini esnaf oluşturuyor.

BİR AYDA 208 İŞ YERİ KAPANDI

Verilere göre, Manisa’da 1 Ocak- 31 Mart 2018 tarihleri arasında Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Sicil Gazetesi'nde 1904 esnaf ve sanatkâr işletmesi açılış ilanı yayınlandı. İlimizde ağırlıklı olarak ekonomik sebeplerden dolayı 799 iş yeri kapandı. 2018 yılının sadece Mart ayında  506 iş yeri açılırken, 208 iş yeri kapandı.  2017 yılında ise 5 bin 616 iş yeri açılırken, 2 bin 609 iş yeri kapandı.

‘AÇILIŞLAR KURALSIZ VE FİZİBİLİTESİZ!’

TESK verileri ile ilgili Genel Başkan Bendevi Palandöken, Türkiye’nin birçok ilinde aynı durumun yaşandığına dikkat çekerek “Açılış ve kapanışlardaki sirkülasyonun yoğunluğu kuralsız ve fizibilitesi yapılmadan gerçekleşen açılışlardan kaynaklanmaktadır. Oysa kuralsız ve fizibilitesiz her iş yerinin açılış ve kapanışı ekonomiye zarar verir. Milli serveti heba etmektedir. Mutlaka yeni bir düzenleme yapılmalıdır'açıklamasıhda bulundu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim