Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

Budak’tan şizofren benzetmesi

Grandmedical Manisaspor Başkanı Gökay Budak, canlı yayında çarpıcı bir göndermede bulundu.

 

Budak’tan şizofren benzetmesi

 

MUSTAFA TATLI

Grandmedical Manisaspor Başkanı Gökay Budak, Manisa Medya TV’de Formanın Teri programına bir kez daha konuk oldu. Budak, canlı yayında sarf ettiği ilginç cümlelerle dikkat çekerken, “şizofren” benzetmesiyle göndermelerde bulundu.

“BEN OLMASAYDIM, KULÜP YA ESKİ YÖNETİME KALACAKTI YA DA…”

Başkan Budak, “Ben olmasaydım, eski yönetim devam edecekti ya da reklam peşinde koşan bir kere de olsa gazetede haberlere çıkmak isteyen, bir şizofren kesim vardı karşımda. Birileri geldi de çok paralıydı, illa ‘ben başkan olacağım’ diye mi tutturdum? Son zamana kadar bekledim. Uyuyan devi uyandırmak istiyoruz. Götürebildiğim yere kadar götürmeye çalışacağım” dedi.

KOLTUĞA YAKIŞACAK İNSANLAR TALİP OLURSA BIRAKIRIM”

“Birileri gelsin, Manisaspor’u kurtaracağına inanayım, bırakırım” diyen Budak, “Manisaspor’un üzerinden reklam yapıp, farklı amaçları olan insanlar, Manisaspor’u kullanmasın. Koltuğa yakışacak insanlar olmalı. Manisa halkı Manisaspor’a sahip çıkmaya başladı. Biz şehrimizin büyüklerini ayağa kaldıramıyoruz. Bizim böyle bir sıkıntımız var. Mevcut başkan istenmiyordu, gitti, ibra edilmedi. Atılan üyeler geri geldi, mahkeme süreci oldu, ben yapmam gerekeni yaptım. Büyüklerimiz bir babayiğit arıyorsa o da benim” diye konuştu.

 

ŞİZOFRENİ NEDİR? 

Hayat boyu süren ama doğru tedavi uygulandığında kontrol altına alınabilen ciddi bir ruhsal hastalıktır. Şizofreni hastaları gerçeklerle teması kaybetmiş gibi görünebilir. Başkalarının duymadığı sesleri duyabilirler. Başkaları onlara zarar vermeye çalıştıklarını düşünebilirler. Bazen konuştukları mantıklı olmayabilir. Şizofreni ırk, sosyal sınıftan bağımsız olarak herkesi etkileyebilir ancak genetik yatkınlık, stres ve çevresel faktörler hastalığın gelişmesine neden olabilir. Şizofreni hastalığı, kişilerin hareket, duygu ve düşüncelerini etkileyebilen ve gerçeği algılamasını çarpıtan; kişinin toplumla ilişkilerini bozan bir rahatsızlıktır. 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim