Misafir
6,5181
5,7674
245,88
ÜYE GİRİŞİ

Budak’tan şizofren benzetmesi

Grandmedical Manisaspor Başkanı Gökay Budak, canlı yayında çarpıcı bir göndermede bulundu.

 

Budak’tan şizofren benzetmesi

 

MUSTAFA TATLI

Grandmedical Manisaspor Başkanı Gökay Budak, Manisa Medya TV’de Formanın Teri programına bir kez daha konuk oldu. Budak, canlı yayında sarf ettiği ilginç cümlelerle dikkat çekerken, “şizofren” benzetmesiyle göndermelerde bulundu.

“BEN OLMASAYDIM, KULÜP YA ESKİ YÖNETİME KALACAKTI YA DA…”

Başkan Budak, “Ben olmasaydım, eski yönetim devam edecekti ya da reklam peşinde koşan bir kere de olsa gazetede haberlere çıkmak isteyen, bir şizofren kesim vardı karşımda. Birileri geldi de çok paralıydı, illa ‘ben başkan olacağım’ diye mi tutturdum? Son zamana kadar bekledim. Uyuyan devi uyandırmak istiyoruz. Götürebildiğim yere kadar götürmeye çalışacağım” dedi.

KOLTUĞA YAKIŞACAK İNSANLAR TALİP OLURSA BIRAKIRIM”

“Birileri gelsin, Manisaspor’u kurtaracağına inanayım, bırakırım” diyen Budak, “Manisaspor’un üzerinden reklam yapıp, farklı amaçları olan insanlar, Manisaspor’u kullanmasın. Koltuğa yakışacak insanlar olmalı. Manisa halkı Manisaspor’a sahip çıkmaya başladı. Biz şehrimizin büyüklerini ayağa kaldıramıyoruz. Bizim böyle bir sıkıntımız var. Mevcut başkan istenmiyordu, gitti, ibra edilmedi. Atılan üyeler geri geldi, mahkeme süreci oldu, ben yapmam gerekeni yaptım. Büyüklerimiz bir babayiğit arıyorsa o da benim” diye konuştu.

 

ŞİZOFRENİ NEDİR? 

Hayat boyu süren ama doğru tedavi uygulandığında kontrol altına alınabilen ciddi bir ruhsal hastalıktır. Şizofreni hastaları gerçeklerle teması kaybetmiş gibi görünebilir. Başkalarının duymadığı sesleri duyabilirler. Başkaları onlara zarar vermeye çalıştıklarını düşünebilirler. Bazen konuştukları mantıklı olmayabilir. Şizofreni ırk, sosyal sınıftan bağımsız olarak herkesi etkileyebilir ancak genetik yatkınlık, stres ve çevresel faktörler hastalığın gelişmesine neden olabilir. Şizofreni hastalığı, kişilerin hareket, duygu ve düşüncelerini etkileyebilen ve gerçeği algılamasını çarpıtan; kişinin toplumla ilişkilerini bozan bir rahatsızlıktır. 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim