Misafir
6,5181
5,7674
245,88
ÜYE GİRİŞİ

Son 30 yılda 10 bin hektar orman yandı!

Manisa'da son 30 yıl içinde orman yangınlarında 10 bin hektar alan zarar görürken, aynı dönem içerisinde 105 bin hektar alanın ağaçlandırıldığı bildirildi.

 

Son 30 yılda 10 bin hektar orman yandı!

Manisa'da son 30 yıl içinde orman yangınlarında 10 bin hektar alan zarar görürken, aynı dönem içerisinde 105 bin hektar alanın ağaçlandırıldığı bildirildi.

İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal, Manisa’da son 30 yılda çıkan yangın ve yanan orman alanları ile ilgili açıklamada bulundu. Aybal, orman yangınlarında yanan alanların yılı içinde hemen ağaçlandırdıklarını söyledi.

30 YILDA ORMAN FORMUNA GİRECEK!

Aybal, Manisa'da 2017 yılında 233 orman yangını yaşandığını kaydederek şu bilgileri verdi "Bu yangınlarda toplam 2 bin hektar orman alanı zarar görmüştür. Son 30 yıl içinde ise Manisa'da orman yangınlarında toplam 10 bin hektar alan zarar görürken, yine aynı dönem içinde toplam 105 bin hektar alan ağaçlandırıldı. Yanan alanları hemen ağaçlandırsak da buraların orman formuna girmesi için en az 30 yıl geçmesi gerekiyor. Bu yüzden vatandaşlarımızdan ricamız 2018 yılı yaz aylarında ormanlarımız konusunda çok daha fazla duyarlı olmaları, kendilerine gösterilen mesire piknik alanları dışında ateşli piknik yapmamaları, tarla bahçe temizlikleri için kesinlikle ateş yakmamalarını istiyoruz. Gördükleri en ufak bir dumanı da ücretsiz ALO 112 ihbar hattına bildirmelerini istiyoruz"HABER MERKEZİ 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim