Misafir
6,5181
5,7674
245,88
ÜYE GİRİŞİ

İş dünyasında seçim heyecanı başladı

MTSO’nun hafta sonu yapılan Meslek Komitesi ve Meclis Üyesi seçimlerinde 65 kişilik yeni meclis yapısı şekillendi. Komite seçiminde mevcut başkan Erbil ve Aloğlu’nun oyları eşit çıkınca, her ikisi kendi komitelerinde kura ile seçildi.

İş dünyasında seçim heyecanı başladı

MTSO’nun hafta sonu yapılan  Meslek Komitesi ve Meclis Üyesi seçimlerinde 65 kişilik yeni meclis yapısı şekillendi. Komite seçiminde mevcut başkan Erbil ve Aloğlu’nun oyları eşit çıkınca, her ikisi kendi komitelerinde kura ile seçildi.

MUZAFFER KİRT

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) meslek komitelerinde meclis üyeliği seçimi, Cumartesi günü Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezinde yapıldı.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) üyeleri,  yeni dönemde görev yapacak meclis üyeleri ve komite üyelerini belirlemek üzere sandık başına gitti.  Manisa Fuar Merkezi’nde sabah saat 09.00’da başlayan seçim akşam saat 17.00’a kadar devam etti.  Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı yaklaşık 5 bin oda üyesi, oy kullanarak 25 meslek komitesinde 155 komite ve 65 meclis üyesini belirledi.

ADAYLAR KENDİ KOMİTELERİNDE OY KULLANDI

İsmi başkan adaylığı için geçen Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Erbil 18. Meslek Komitesi’nde (Gıda ve Temizlik Malzemesi İmalat Ve Toptan Ticareti), Manisa Girişimciler Derneği Başkanı Ahmet Ayberk Aloğlu 19. Meslek Komitesi’nde (Tekstil Ürünleri İmalatı ve Ticareti). Manisa TSO Yönetim Kurulu Muhasip Üye Mehmet Yılmaz 3. Meslek Komitesi’nde (Unlu Mamülleri İmalatı Ve Ticareti) ve Meclis Üyesi İdris Şendil ise 11 Meslek Komitesi’nde (Taşımacılar) oy kullandı.

ERBİL VE ALOĞLU KURA İLE SEÇİLDİ

Mevcut Başkan Adnan Erbil’in yarıştığı komitede oylar 26-26 eşit çıktı. Hangi listenin kazandığı ise kurayla belirlendi. Erbil kurayı kazanarak yeniden seçildi. Ayberk Aloğlu’nun kendi komitesinde Oylar 52-52 eşit çıkınca sonuç kuraya kaldı. Çekilen kura sonucu Aloğlu seçildi. Mehmet Yılmaz 69 oyla seçildi.  İdris Şendil kendi komitesinde meclise girdi.

BAŞKANLIK SEÇİMİ 13 NİSAN’DA

Yapılacak olan seçimlerin ardından seçilen 65 meclis üyesi, 13 Nisan 2018 Cuma Günü Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Bülent Koşmaz Binası’nda saat 09.00 ila 17.00 saatleri arasında yapılacak olan seçimlerde 11 kişilik yönetim kurulunu odanın yeni başkanını, meclis başkanını seçecek.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim