Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

‘Google avukatlığı dönemi bitti!

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Uğur Gençcan, genç avukatların içtihat sitelerinde bulduğu içtihatlarla avukatlık yapmaya kalktığı ve kaybettiği eleştirisinde bulunarak “Dolaysıyla Google avukatlığı bu dönem bitti”dedi.

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Başkanı Gençcan, genç avukatları uyardı

 

‘Google avukatlığı dönemi bitti!

 

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Uğur Gençcan, genç avukatların içtihat sitelerinde bulduğu içtihatlarla avukatlık yapmaya kalktığı ve kaybettiği eleştirisinde bulunarak “Dolaysıyla Google avukatlığı bu dönem bitti”dedi.

MUZAFFER KİRT

 

Manisa Barosu ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) “Aile hukukunda HMK Uygulamaları İstinaf” konulu meslek içi eğitim semineri düzenlendi. Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen seminerde Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Uğur Gençcan ve TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Serpil Özok konuşmacı olarak katıldı. Genç avukatlar seminere yoğun ilgi gösterdi. 

AVUKATLAR BEKLENEN İLGİYİ GÖSTERMEDİ

Manisa Barosu Başkanı Av. Ali Arslan, 5 Nisan Avukatlar Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade etti. Meslek içi eğitim seminerlerine Türkiye Barolar Birliğiyle birlikte organize ettiklerini belirten Arslan, hukukun dinamik bir meslek olduğunu bundan dolayı hukukta sürekli yenilenmeye ihtiyaç olduğunu, bilgilerin tazelenmesi gerektiğini söyledi. Arslan, “Gündem, kanun ve yasalar, yaşam sürekli değişim halinde. Bunları da meslektaşlarımızla paylaşıp yasal değişiklikleri ve süreci daha etkin bir şekilde takip etmek amacıyla bu seminerlerimiz devam ediyor” dedi. Arslan, eskiden düzenlenen bu tür seminerlere katılımın daha fazla olduğunu, ancak günümüzde ise ilginin her geçen azaldığını belirterek, bundan dolayı çok üzüldüklerini belirtti. 

TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Serpil Özok, bu tür eğitimlerin önemli olduğunu belirterek, Türkiye geneli yaklaşık 100 bin kişiye eğitim verdiklerini kaydetti. 

GENÇ AVUKATLAR BİLGİYE İNTERNET ÜZERİNDEN ULAŞIYOR

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Uğur Genççan, genç meslektaşlarının  genellikle bilgiye internet üzerinden ulaştığını ifade ederek, “Konuşmacıya, kitaplara ihtiyacımız yok, biz bilgiye ulaşıyoruz diye mesleği yapıyorlar ve hepsi de girdikleri davaları kaybediyorlar. Çünkü neden kaybediyorlar. Onların Google sitelerinde bulduğu içtihatların tümü değişmiş haberleri yok. Getiriyor bana 700-800 tane böyle kararınız var doğru 800 var bitti o kaldırıldı haberi yok. Sitelerde bulduğu, içtihat sitelerinde bulduğu içtihatlarla avukatlık yapmaya kalkıyor, kaybediyor. Dolaysıyla Google avukatlığı bu dönem bitti. Yargıtay öyle hızlı akıyor ki ben bir hafta önceki bir baroda anlattığımı öbür haftada değişik anlatıyorum. Google’deki içtihatları unutun” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim