Misafir
6,5181
5,7674
245,88
ÜYE GİRİŞİ

Asker yakınları hem gururlandı hem sevinç gözyaşı döktü

Temel eğitimlerini Manisa 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’nda tamamlayan 370’inci kısa dönem 218 er için yemin töreninde, yemin eden Mehmetçiğin heyecanı yüzünden okundu.

Asker yakınları hem gururlandı hem sevinç gözyaşı döktü

Mehmetçiğin yemin töreni heyecanı

Temel eğitimlerini Manisa 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’nda tamamlayan 370’inci kısa dönem 218 er için yemin töreninde, yemin eden Mehmetçiğin heyecanı yüzünden okundu.

MUZAFFER KİRT  

Temel eğitimlerini Manisa 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’nda tamamlayan 370’inci kısa dönem 218 er için yemin töreni düzenlendi.  Vali Mustafa Hakan Güvençer, Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, ilçe kaymakamları, askeri erkan ve asker aileleri katıldı. Törenin başlangıcında gaziler ile şehit, gazi yakınları yaptıkları yürüyüşün ardından kendilerine ayrılan alana geçti.

ASKERLER GURURLA YEMİN ETTİ

Tugay Komutanı Albay Güven Dere, yaptığı konuşmada askerlerin büyük bir gururla yeminlerini ettiklerini belirterek, “Vazifeyi namus bilerek ettiğiniz bu yemine sadık kalacağınıza, doğruluktan asla taviz vermeyeceğinize yürekten inanıyorum. Türk Silahlı Kuvvetleri bu ülkenin ayrılmaz bir parçası ve gururudur. Bu ordunun mensupları milletin bağımsızlığı, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşmuş, Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde, Kore’de, Kıbrıs’ta, teröristle mücadele harekatında, Fırat Kalkanı ve halen devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nda vatan evlatlarını şehit vermiş, destanlar yazmıştır. Türk askeri olmak, Mehmetçik olmak bir onurdur” ifadelerini kullandı.

BAŞARILI ASKERLERE ÖDÜL

Törende askerliğini Manisa’da yapmış 4 asker babasına ve eğitimlerde başarılı olan 7 askere aileleriyle birlikte ödül ve hediyeleri verildi. Erlerin yemin etmelerinden sonra törene katılan ilkokul 2’inci sınıf öğrencileri de asker andını tekrar ederek, yemin etti. Yeminlerin ardından kısa dönem erlerin marşlar eşliğinde geçiş yapmasıyla program sona erdi.

AİLELER GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Çocuklarını görmek için platformu dolduran aileler, izin geldikten sonra çocuklarını görebilmek için birbirleriyle yarıştı. Bazı anne ve babalar gözyaşlarını tutamazken, çocuklarına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan aileler hatıra fotoğrafı çektirdi

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim