Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

Asker yakınları hem gururlandı hem sevinç gözyaşı döktü

Temel eğitimlerini Manisa 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’nda tamamlayan 370’inci kısa dönem 218 er için yemin töreninde, yemin eden Mehmetçiğin heyecanı yüzünden okundu.

Asker yakınları hem gururlandı hem sevinç gözyaşı döktü

Mehmetçiğin yemin töreni heyecanı

Temel eğitimlerini Manisa 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’nda tamamlayan 370’inci kısa dönem 218 er için yemin töreninde, yemin eden Mehmetçiğin heyecanı yüzünden okundu.

MUZAFFER KİRT  

Temel eğitimlerini Manisa 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’nda tamamlayan 370’inci kısa dönem 218 er için yemin töreni düzenlendi.  Vali Mustafa Hakan Güvençer, Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, ilçe kaymakamları, askeri erkan ve asker aileleri katıldı. Törenin başlangıcında gaziler ile şehit, gazi yakınları yaptıkları yürüyüşün ardından kendilerine ayrılan alana geçti.

ASKERLER GURURLA YEMİN ETTİ

Tugay Komutanı Albay Güven Dere, yaptığı konuşmada askerlerin büyük bir gururla yeminlerini ettiklerini belirterek, “Vazifeyi namus bilerek ettiğiniz bu yemine sadık kalacağınıza, doğruluktan asla taviz vermeyeceğinize yürekten inanıyorum. Türk Silahlı Kuvvetleri bu ülkenin ayrılmaz bir parçası ve gururudur. Bu ordunun mensupları milletin bağımsızlığı, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşmuş, Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde, Kore’de, Kıbrıs’ta, teröristle mücadele harekatında, Fırat Kalkanı ve halen devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nda vatan evlatlarını şehit vermiş, destanlar yazmıştır. Türk askeri olmak, Mehmetçik olmak bir onurdur” ifadelerini kullandı.

BAŞARILI ASKERLERE ÖDÜL

Törende askerliğini Manisa’da yapmış 4 asker babasına ve eğitimlerde başarılı olan 7 askere aileleriyle birlikte ödül ve hediyeleri verildi. Erlerin yemin etmelerinden sonra törene katılan ilkokul 2’inci sınıf öğrencileri de asker andını tekrar ederek, yemin etti. Yeminlerin ardından kısa dönem erlerin marşlar eşliğinde geçiş yapmasıyla program sona erdi.

AİLELER GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Çocuklarını görmek için platformu dolduran aileler, izin geldikten sonra çocuklarını görebilmek için birbirleriyle yarıştı. Bazı anne ve babalar gözyaşlarını tutamazken, çocuklarına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan aileler hatıra fotoğrafı çektirdi

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim