Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

‘Çiftçiden kullanmadığı elektriğin parası isteniyor!’

CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, Gediz elektrik firmasının sözleşme yenileme bahanesiyle çiftçiden ve abonelerden kullanmadığı elektriğin parasını peşin olarak istediğini belirterek “Manisalıların MASKİ’den, Gediz Elektrikten çektikleri yeter artık. Vatandaşın cebinden elinizi çekin”dedi.

‘Çiftçiden kullanmadığı elektriğin parası isteniyor!’

CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, Gediz elektrik firmasının sözleşme yenileme bahanesiyle çiftçiden ve abonelerden kullanmadığı elektriğin parasını peşin olarak istediğini belirterek Manisalıların MASKİ’den, Gediz Elektrikten çektikleri yeter artık.  Vatandaşın cebinden elinizi çekin”dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, Gediz elektrik firmasının sözleşme yenileme bahanesiyle çiftçiden ve abonelerden kullanmadığı elektriğin parasını peşin olarak istediğini belirterek, firmanın uygulamasını sert dille eleştirdi.

Manisa bölgesinin elektrik dağıtım işini yürüten Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş. ile ilgili açıklamasının ardından kendisine bir çok vatandaştan farklı konularda şikayet geldiğini kaydeden Nurlu, firmanın yeni sözleşme için depozito adı altında istediği güvence bedellerinin dudak uçuklattığını  ifade etti.

GÜVENCE BEDELİ BİN LİRA İSTENİYOR

2017 yılı içerisinde ödenen en yüksek iki faturanın toplamını güvence bedeli olarak istediklerine dikkat çeken Nurlu şunları söyledi “Bilindiği üzere tarımsal sulama abonelerine aylık değil, iki veya üç aylık dönemlerde fatura gönderiliyor. Bir çiftçi en fazla dört veya beş fatura ödüyor. Buna karşın bazı aylarda hiç fatura gelmiyor. En yüksek iki fatura tutarını güvence bedeli alınacak denildiğinde  çiftçinin bir yılda ödediği toplam elektrik bedelinin yüzde  60’ı depozito olarak isteniyor. Ayrıca; tarımsal sulama abonesi bir çiftçi ile 2017 Temmuz ayında sözleşme imzalanmış. Abonenin ödediği güvence bedeli 28 lira 70 kuruş. Sonra abonelik iptal edilmiş. Şimdi yeni abonelik için istenen güvence bedeli 1.000 lira.”

UYGULAMA YASAL DEĞİL!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun tarımsal abonelerden alınacak güvence bedelini 31 lira 90 kuruş olarak belirlediğinin altını çizen CHP’li Nurlu, bu bedelin üstünde para istenmesinin yasal olmadığını vurguladı. Gediz Elektrik firmasının sözleşme yenileme bahanesiyle çiftçiden ve abonelerden kullanmadığı elektriğin parasını peşin olarak istediğini belirten Nurlu “Buradan kurumlara sesleniyorum. Manisalıların MASKİ’den, Gediz Elektrikten çektikleri yeter artık.  Vatandaşın cebinden elinizi çekin”diye konuştu.HABER MERKEZ

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim