Misafir
6,5181
5,7674
245,88
ÜYE GİRİŞİ

Siyasi algı yaratılıyor!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, dev projelere yapılan eleştirilere verdiği yanıtta sosyal hayata yapılan yatırımlarla alt yapı ve üst yapı çalışmalarının birlikte yapılması gerektiğini belirterek, yapılan eleştirilerle siyasi algı yaratılmaya çalışıldığını söyledi.

Siyasi algı yaratılıyor!

 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, dev projelere yapılan eleştirilere verdiği yanıtta sosyal hayata yapılan yatırımlarla alt yapı ve üst yapı çalışmalarının birlikte yapılması gerektiğini belirterek, yapılan eleştirilerle siyasi algı yaratılmaya çalışıldığını söyledi.

 

 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, WEB TV ekranlarında yayınlanan Ana Haber Bülteni’nde yaptığı acıkmalarla, Manisa’ya kazandırılacak olan dev projelere yapılan eleştirileri yanıtladı. Sosyal hayata yapılan yatırımlarla diğer alt yapı ve üst yapı yatırımlarının hepsinin yapılması gerektiğini belirten Başkan Ergün, “Eski Garaj Yeni Projeyi yüksek maliyetli yapıyorsunuz gibi söylemler oluyor. Ama bugün Manisa merkezinde 400 bin insan yaşıyor. Vatandaşlarımızın sosyal olarak vakit geçirebilecekleri, otopark sorunlarını giderecek projeleri üretmek zorundasınız. Bütün 400 bin nüfus, kültür sitesindeki 500 kişilik salona kalmış durumda. Bin 200 kişilik, 800 kişilik ve 600 kişilik salonları da yapmak zorundasınız. Bunları görmemezlikten geliyorsunuz, müzeyi görmemezlikten geliyorsunuz. Ondan sonra sadece 500 milyona belediye binası yapıyorsunuz gibi söylemlerle siyasi olarak algılar yaratılmaya çalışılıyor. Sonucunu hep beraber göreceğiz. Bitince anlaşılıyor her şey. Yapıncaya kadar hep eleştiri olacaktır”dedi.
NEDEN OTEL YAPILIYOR?

Neden otel yapılıyor eleştirilerine de değinen Başkan Ergün, şunları söyledi “Orada 14 bin 500 metrekarelik alışveriş merkezi ve ofisler yapılıyor. Bunlar sadece ölü yatırım olarak mı yapılıyor. Bunlar belediyeye gelir olarak da dönecek. Ticari olarak olaya baktığımız zaman o bölgeye yatırmış olduğumuz paranın belki iki misli gelir elde edeceğiz. Nasıl ki adliyenin arkasındaki arsayı 45 milyon liraya alıp 80 milyon liraya kanuni çerçevede sattıysak, buraları da yarın işletme kira geliri elde edebileceğimiz bir potansiyele ya da iyi fiyat geldiği zaman satışına gidebileceğimiz noktalara da gidebiliriz.”
 


Manisa’da 15-20 sene öncesi yapılan iki tane otelin bulunduğuna işaret eden Ergün “Manisa’da. Daha iyi bir konseptte, daha üst segmentte bir oteli Manisa’ya kazandırmış olmak suç mu?” sorusunu yönelterek şöyle devam etti “ Nereden baktığınıza bağlı. Manisa’ya her ay 5 bin askerimiz gelecek. Artık gelenler iki buçuk ay kalacaklar burada. Onlar yemin ettikten sonra da çarşıya çıkabilecek noktada değişim oldu. Daha önce 28 günlük bir sürede yemin edip gidiyorlardı. Şimdi oraya gelecek binlerce askerin aileleri de var. Manisa’da yatacak yer kalmıyor o zamanlarda. İnsanlar İzmir’e gidiyor. Taksicisi faydalanıyor, esnafı faydalanıyor. Herkes bu işten kazanç sağlıyor. Şehir yaşıyor. Şehre katma değer yaratılıyor. Olaya böyle de bakmak lazım. Mesele otel meselesi değil, yaşayan bir şehir oluşturmak. Büyükşehir noktasında da bugüne kadar yaptıklarımızla hep birinci olduk. Bu da bir ilktir. Bunun da semeresini inşallah yakın zamanda göreceğiz” dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim