Misafir
6,5181
5,7674
245,88
ÜYE GİRİŞİ

Alaşehir’e İhtisas OSB kuruluyor

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında toplanan Alaşehir’de kurulması planlanan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin ele alındığı toplantıda, bölgede fizibilite çalışması yapılması kararı alındı.

Alaşehir’e İhtisas OSB kuruluyor

Alaşehir’de kurulması planlanan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında toplanan Bölgesi’nin ele alındığı toplantıda, bölgede fizibilite çalışması yapılması kararı alındı.

 

Manisa’nın Alaşehir İlçesi’ne tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi kurulacak. Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında dün yapılan toplantıda Alaşehir’de kurulması planlanan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ele alındı.

Manisa Valiliği Brifing Salonunda yapılan toplantıya,  Vali Güvençer’in yanı sıra Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Veli Oğuz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurettin Aytekin, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya ve ilgili şube müdürleri, Alaşehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tarık Memiş, YİKOB İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Hilmi Polat, Avrupa Birliği Dış İlişkiler Koordinatörü Ural Sevener  ile Zafer Kalkınma Ajansı Manisa Yatırım Destek Ofisi Koordinatör Vekili Mustafa Coşkun katıldı.

FİKİR PROJEYE DÖNÜŞTÜ

Vali Güvençer, ilgili kurumların uzun zamandır üzerinde çalıştığı bölge ile ilgili yaptığı açıklamada, jeotermal enerji ile ilgili farklı kullanım alanları hakkında oluşan fikirleri değerlendirerek, Alaşehir’de jeotermal kaynakların seracılıkta, sağlık turizminde belki ileride başka amaçlarla da kullanılmasının düşünülebileceğini söyledi. Bu fikrin projeye dönüşüp dönüşemeyeceği konusunu değerlendirdiklerini, öncelikle geçmiş tecrübelerden yararlanmayı, rantabl fizibilite tasarlayarak raporlama yapılmasını ve daha sonraki aşamalarla ilgili bir yol haritası çizebilmek amacıyla Zafer Kalkınma Ajansına bir proje desteği için müracaat etmeyi düşündüklerini ifade etti. Kendisinin verdiği görev üzerine Alaşehir Kaymakamının konuyla ilgili olarak kapsamlı bir çalışma yaptığını kaydeden Vali Güvençer, bugüne kadar yapılan çalışmaların toplantıda değerlendirileceğini bildirdi.

PROJE SÜREÇLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda Zafer Kalkınma Ajansı Manisa Yatırım Destek Ofisi Koordinatör Vekili Mustafa Coşkun, Organize Sanayi Bölgeleri, İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri, Manisa İli OSB Bilgisi, Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri, Bitkisel Üretim (Seracılık) OSB’lerde Neler Yer Alabileceği, proje süreçleri, faaliyetteki Tarıma Dayalı İhtisas OSB’ler, Alaşehir Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, yasal mevzuat, projenin paydaşları, ilçede kurulabilecek olası bölgeler ve başarılı örnekler hakkında sunum yaptı. Toplantıda, Alaşehir’de kurulması düşünülen Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için fizibilite çalışması yapılması kararı alındı.BASIN MERKEZİ 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim