Misafir
6,5181
5,7674
245,88
ÜYE GİRİŞİ

Ticaret Borsası’nın işlem hacmi yüzde 41 arttı

Manisa Ticaret Borsası’nın 2011 yılından bu yana başkanlığını sürdüren Sadık Özkasap, oda seçiminde üyelerin güvenoyunu alarak tekrar başkanlığa seçildi.

Manisa Ticaret Borsası’nın 2011 yılından bu yana başkanlığını sürdüren Sadık Özkasap, oda seçiminde üyelerin güvenoyunu alarak tekrar başkanlığa seçildi.

MUZAFFER KİRT

Manisa Ticaret Borsası üyeleri yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerini seçmek için sandık başına gitti. Manisa Ticaret Borsası Genel Kurulu’nda yapılan tek listeyle gidilen seçimde Mart 2011 yılından beri başkanlık görevini sürdüren Sadık Özkasap, üyelerin destekleriyle yeniden başkanlığa seçildi.

Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, 2011 yılının Mart ayından itibaren başkanlık görevini yürüttüğünü ifade ederek, 2018 yılında bir 4 yıl daha bu göreve talip olduklarını kaydetti. Birlik ve beraberlik konusuna her zaman önem verdiklerini belirten Özkasap, her alanda üyeleri bilgilendirdiklerini, sorunları TOBB aracılığıyla Ankara’ya bildirdiklerini dile getirdi.

İŞLEM HACMİ YÜZDE 41 ARTTI

Üyelerin katkılarıyla son 3 yılda işlem hacminin arttığına dikkat çeken Özkasap, “2017 yılını yüzde 41 artışla tamamladık. 2018 yılını da baktığımız zaman bu yılın ilk iki ayını geçtiğimiz yılın aynı dönemiyle karşılaştırdığımız zaman yüzde 25 bir büyüme yakaladık. Bu büyüme bizim Ticaret Borsası üyelerimizin başarısıdır. 2015 yılında kaliteli üründen yola çıktık. Üzümlerde ilaç kalıntıyla ilgili bir sıkıntı vardı. Ben burada başta üreticilerimize, tüccarlarımıza, ihracatçılarımıza çok teşekkür ediyorum. Çekirdeksiz kuru üzümün yüzde 90’ınını üreten Manisa sultaniye kuru üzümün kalitesiyle dünyada büyük bir pazar oluşturmuştur. 2016-2017 yılında yapılan laboratuvar çalışmalarında üzümde ilaç kalıntısına rastlanmadı. Bu da bizim pazarımızın gittikçe büyütmektedir”dedi.

35 MİLYONLUK KREDİ ÇIKARMA GÜCÜNE SAHİP

Başbakan Binalı Yıldırım tarafından İzmir’de açıklanan TOBB Nefes Kredisi’nin çok önemli olduğunu kaydeden Başkan Özkasap,  borsanın üyelerine 35 milyon TL’ye kadar kredi çıkarma gücüne sahip olduğunu söyledi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan 12 ay yerine 18 ay olmasını istediklerini belirten Özkasap, toplantıda Başbakan Yıldırım’ın nefes kredi limitini 5 milyar TL’den 7,5 milyar TL’ye çıkardığını ifade etti. Özkasap, “Manisa’mıza, üyelerimize, ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

BORSA DA İMAR PLANINI BEKLİYOR

Ekiple birlikte çalışarak Manisa Ticaret Borsası’nı iyi yerlere getirdiğini vurgulayan Özkasap, Manisa’da 2018 yılının sonunda yeni imar planın çıkmasını beklediklerini kaydederek, “O planı göre Manisa’ya yakışır bir bina yapmayı düşünüyoruz. Binamız güzel olmasına rağmen büyüdüğümüz için sığmıyoruz” ifadelerini kullandı.

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim