Misafir
6,051
5,3258
213,62
ÜYE GİRİŞİ

Safran Çayı’nı zehirliyorlar görmüyor musunuz?

Atatürk Kent Parkı’nın içinden geçen Safran Çayı’na, yaklaşık 3 aydır yağışlı havalarda defalarca kimyasal atık bırakılmasına rağmen, yetkili kurumlar doğa katliamı karşısında ne açıklama yapıyor ne görüyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Atatürk Kent Parkı’nın içinden geçen Safran Çayı, yağışlı havayla birlikte adeta kızıla boyandı.

Yağışlı havalarda meydana gelen ve nereden salındığı belirlenemeyen kimyasal atıklar canlı sağlığını tehdit ederken, vatandaşlar atıkları dereye bırakanların kim olduğuyla ilgili yetkililerden, aylardır  bir açıklama bekliyor.

İLGİLİ KURUMLAR NUMUNE ALDI AMA….
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 170 dönüm alan üzerinde Manisalıların sosyal alan ihtiyaçlarını karşılamak için hayata geçirilen Atatürk Kentpark’ı son zamanlarda maruz bırakıldığı kimyasal atık tehlikesini yine yaşadı. Yağışlı havayı fırsat bilen doğa düşmanları, kimyasalları yine Safran Çayı’na bıraktı ve derenin yüzeyi bu kez kızıla boyandı. Dere üzerinden 3 Ocak 2018 tarihinde ilgili kurumlar tarafından numune alınmış olmasına rağmen, herhangi bir adım atılmazken; Safran Çayı’nın sularının Gediz Nehri’ne ulaşması, aynı zamanda bu sorunun ilerleyen dönemlerde Manisa halkının sağlığını doğrudan etkileyebilecek sorunlara da yol açabileceği vurgulandı.

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim