Misafir
6,5181
5,7674
245,88
ÜYE GİRİŞİ

3 bin memur itiraz etti!

Manisa’da 2 bin 234 memur ihraç, 398 memur görevden uzaklaştırıldı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Olağanüstü Hal’in ilanı ile birlikte Manisa’da görevden ihraç edilen ve açığa alınan 2 bin 814 kamu personeli, Manisa Valiliği Olağanüstü Hal Kurulu’na dilekçe ile başvurarak itiraz etti.

HÜLYA KILINÇ

Manisa Olağanüstü Hal Kurulu Başkanı ve Manisa Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı,  15 Temmuz darbe girişiminin ardından oluşturulan kurulun çalışmaları ile ilgili gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

Komisyonun 15 Temmuz 2016 yılından bu güne kadar 20 ayda,   222 mahalli idareler personeli hakkında çalışma yaptığını ve  nihai olarak dosyaların bakanlıkça karara bağlandığını söyledi.

2 BİN 234 MEMUR İHRAÇ EDİLDİ

İl genelinde değişik kurumlarda bakanlık ve valilik tarafından 16 Mart 2018 tarihi itibari ile 398 personel hakkında uzaklaştırma tedbiri devam etmekte olduğuna işaret eden Çakıcı, bu süreç içerisinde 2 bin 234 personelin görevden ihraç edildiğini, bu kişilerin 67’sinin KHK’lar ile göreve iade edildiğini bildirdi.

2 BİN 814 İTİRAZ DİLEKÇESİ

Görevden uzaklaştırılan personel hakkında adli ve idari incelemelerin devam etmekte olduğuna vurgu yapan Ünal, “Olağanüstü Hal kapsamında görevden uzaklaştırılan personel açısından 669 sayılı KHK’nın  3/1 maddesi uygulanmaktadır. Olağanüstü Hal’in ilanı ile birlikte personele yönelik ihraç ve açığa alma tedbirleri ile ilgili olarak Başbakanlığa gönderilmek üzere toplamda 2 bin 814 adet dilekçe işleme alınmış, 685 sayılı KHK ile Başbakanlık Olağanüstü Hal İnceleme Komisyonunun kurulması ile de müracaat tarihleri içerisinde şahıslarca elektronik ortamda yapılan bin 862 adet başvuru ilgililerinden kağıt ortamında Valiliğimizce teslim alınarak, gereği yapılmak üzere adı geçen Komisyona gönderilmiştir”dedi.

KARAR YETKİSİ OHAL KOMİSYONUNDA

İtiraz dilekçeleri ile ilgili karar alma yetkisinin Başbakanlık Olağanüstü Hal İnceleme Komisyonunun görev ve yetki alanına girmekte olduğunu hatırlatan Manisa OHAL Komisyonu Başkanı Ünal Çakıcı,  Başbakanlığa iletilen dilekçelerin ilgili birimlerince, Başbakanlık Olağanüstü Hal İnceleme Komisyonuna yapılan müracaatların ise Komisyon tarafından halen değerlendirilmekte olduğunu dile getirdi.

52 PERSONEL GÖREVE İADE EDİLDİ

Çakıcı, Manisa Valiliği bünyesinde oluşturulan mahalli idareler personeli hakkında ise inceleme Komisyonunca haklarında işlem yapılan mahalli idareler personelinden 52’sinin göreve iade edildiğini sözlerine ekledi.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim