Misafir
6,5181
5,7674
245,88
ÜYE GİRİŞİ

Üç öğretmene mobbing iddiası!

Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Metin Demirel ve Eğitim İş Manisa Şube Başkanı Cem Ok, Mehmet Akif Ersoy Lisesi müdürü Zeki Akgül’ün üç öğretmene mobbing uyguladığı iddiaları ile ilgili ortak açıklamada bulundu.

Üç öğretmene mobbing iddiası!
Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Metin Demirel ve Eğitim İş Manisa Şube Başkanı Cem Ok, Mehmet Akif Ersoy Lisesi müdürü Zeki Akgül’ün üç öğretmene mobbing uyguladığı iddiaları ile ilgili ortak açıklamada bulundu.
HÜLYA KILINÇ
Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Metin Demirel ve Eğitim İş Manisa Şube Başkanı Cem Ok, Mehmet Akif Ersoy Lisesi müdürü Zeki Akgül’ün üç öğretmene mobbing uyguladığı iddiaları ile ilgili ortak açıklamada bulundu. Eğitim-Sen Manisa Şube binasında düzenlenen açıklamada, mobbing uyguladığı iddia edilen müdür Akgül’ün hala görevinin başında olduğu ve eğitim kurumu kültürünün tehdit altında olduğuna vurgu yapıldı. Okulda görev yapan üç öğretmene 15 Ocak’ta Müdür Zeki Akgül’ün mobbing uyguladığı iddialarına dikkat çeken başkanlar, öğretmenlerin Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne verdikleri dilekçeler ile başlayan soruşturmada, müdürün soruşturmada ifade veren tanıklara baskı uyguladığını öne sürerek  ilgili makamları göreve davet etti.
‘ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER TEHDİT EDİLDİ’
Okulda başlatılan soruşturma sürecinin müfettişler tarafından yürütülmekte olduğuna işaret eden Eğitim Sen Başkanı Demirel ve Eğitim İş Başkanı Ok,  yaptıkları açıklamada şu iddiaları dile getirdiler “Soruşturma başladığından buyana okul müdürü Zeki Akgül görevinin başındadır ve süreci yönlendirmeye çalışmaktadır. Şöyle ki;  Okul Müdürü Zeki Akgül İfade verecek öğrencileri müfettişlere gitmeden önce odasında toplamakta ve özgür iradeleri ile ifade vermelerine engel olmaktadır. Okul müdürü 2 Mart 2018 tarihinde bayrak töreninde kitlesel tehditlerde bulunuyor. Öğrenciler ve törene katılan öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada öğretmenlerinizin dolduruşuna gelmeyin yanarsınız, kendinizi yakarsınız. Ben sizi okul aile birliğinin kararıyla öğle arası dahil tam gün okulda tutuyorum, bu kararın sonuna kadar arkasındayım ve uygulayacağım. 18 yaşından küçüksünüz dilekçe veremezsiniz kimseye ifade vermeyin vb. gibi bir yığın tehdit. Yetmiyor bir öğretmenimizin üzerine yürüyor üstelik bu arkadaşımız kadın öğretmen. Öğretmenimiz bana bağıramazsınız niçin bağırıyorsunuz dediğinde ben müdürüm istediğime istediğim şekilde bağırırım diyerek tehditler savuruyor. Hem de öğrencilerin gözü önünde. Uzun lafın kısası fütursuzlukta sınır tanımıyor. Okul aile birliği ne zamandır öğrencilerin giriş-çıkış ve okulun mesai saatlerini düzenliyor? Hangi yetkiyle, hangi mevzuata göre? Okul aile birliğinin yetkileri yönetmeliğinde açıkça belirtilmesine rağmen, olmayan yetkileri okul yönetiminin önünde midir? Okul yönetim yetkisi okul müdürü tarafından devredilmiş midir? Biz okul müdürünün öğrencilerin öğlen arası bırakılmaması ile ilgili öğrencilerin zararlı alışkanlıklardan korunması ve güvenliği gibi gerekçeleri inandırıcı bulmuyoruz. Adını koymakta sıkıntı yaşadığımız başka amaçlara hizmet ettiğini düşündürmektedir.”
OKULDA SİLAHLAR PATLADI!
Eğitim Sen’li Demirel ve Eğitim İş’li Ok, okul müdürünün “Ben haklıyım” diyebilmek için bütün etik kuralları terk ettiğini, öğretmenleri zan altında bırakan, hedeflediği öğrencilere öğretmenlerle ilgili gerçek dışı paylaşımlarda bulunduğunu ileri sürdü. Bunun bir suç olduğunun altını çizen  sendika başkanları “Mesleğimizi kişisel çıkarları uğruna deforme etmektedir, itibarsızlaştırmaktadır. Tabi ki bu gayretleri daha önce görev yaptığı Akhisar, Saruhanlı ve şu anda Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinde yarattığı hukuksuzluklar savcılığa suç duyurusunda bulunmamız için gerekli bilgileri de biriktirmektedir. Gereğini yapmaktan tasarruf etmeyeceğiz. Yöneticilikteki Akhisar’daki adli kayıtları zaten mevcuttur. Bu gidişle eminiz ki adli kayıtlarına şu an görev yaptığı okuldaki silahların patlamasına neden olan öğrencilerin galeyana getirilmesi de eklenecektir”ifadesini kullandı.
GÜVENLİK GÖREVLİSİ KİME ÇALIŞIYOR!
Demirel ve Ok’un, okulda güvenlik görevlisi olarak çalıştığı bilinen bir kişinin nasıl istihdam edildiği yönündeki açıklamasında şu iddialara dikkat çekildi “ Bütün öğrencilerin, öğretmenlerin ve personelin güvenlik görevlisi olarak bildiği kişi nasıl istihdam edilmektedir? Eğer güvenlik görevlisi değilse bununla ilgili kurumunuzda bilgi paylaşımı yaptınız mı? Güvenlikse niye güvenlik kıyafeti ve donanımı yok? Eğer güvenlik değilse özel işleriniz ve usulsüz tutanaklarınız için kullandığınız ve ücretini hizmet alımı yoluyla devlete ödettiğiniz bireysel elemanınız mıdır? Paylaştıklarımız bildiklerimizin yarısı, okulda yaşanan ve yaşatılan olumsuzlukların çok azıdır. Okulda öğretmeninden öğrencisine, personeline herkes tedirgindir. Çalışma huzuru, çalışma barışı, işbirliği ve dayanışma ve eğitim kurumu kültürü yara almıştır, tehdit altındadır. Duyduğumuz kadarıyla okul müdürü Zeki Akgül başka makamların, Manisa’mızın önde gelen siyasilerinin isimlerini gıyabında kullanarak sanal bir güç gösterisi yapmakta ve gördüğümüz kadarıyla yarattığını sandığı sınırsız gücün sorumsuz kullanımı ile sorunlu tutum ve davranışlarını bana bir şey olmaz diyerek devam etmektedir. Etik ve şık olmayan bu tutum ve davranışları ilgili kurum ve kişilere iletmek isteriz. Gündemimizdeki önemsediğimiz gelişmelerle ilgili bilgi paylaşımı yapmaya çalıştık. Sorumluluğu olan, sorumluluk alan yetkililerden yetkilerini kamu çıkarları doğrultusunda ivedilikle yapmalarını bekliyor kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz.”

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim