Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

Telefonlarına dahi bakmam!..

Grandmedical Manisaspor’da başkan Gökay Budak’ın elini sıkmadığı için Ümraniye maçının kadrosuna alınmadığı öne sürülen Abdulkadir Korkut’tan çarpıcı açıklamalar.

 

Telefonlarına dahi bakmam!..

 

ÖZEL HABER: MUSTAFA TATLI

Grandmedical Manisaspor’da verilen sözlerin yerine getirilememesi iddiasıyla Başkan Gökay Budak’ın elini sıkmadığı öne sürülen Abdulkadir Korkut, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Olayı doğrulayan Korkut, “Verilen sözler tutulamadı. Nereye kadar dayanacaktık? Bu birikmişlik nedeniyle başkanın elini sıkmak istemedim. Elini sıkmam, telefonlarına dahi bakmam” dedi.

“VAATLERİYLE BİZLERİ UMUTLANDIRDILAR AMA…”

Mergen döneminden yaşanan sıkıntılar nedeniyle parasal konularda umutlarının tükendiğini, mevcut yönetimin göreve gelmesiyle, kendilerine bir takım sözler verildiğini aktaran Korkut, “Bizim zaten Mergen’den bir umudumuz yoktu. Mevcut yönetim, vaatleriyle bizi umutlanırdı. Başkan Gökay Budak, göreve gelmeden önce alacaklarımızın yüzde 30’unu, geldikten sonra da tamamını vereceğinin sözünü verdi. Daha sonra yönetime yazacağı isimlerin gittiğini öne sürdü ve bir miktar can suyu dağıtabileceğini söyledi. Ancak o sözünü de gerçekleştirmedi. Zaten bu sıkıntıların olduğunu biliyorlardı. Tesise uğramadılar. Antrenmandan sonra sıcak su yoktu. Yemek dahi çıkmıyordu. Nereye kadar dayanacaktık? Olay tamamen yazıldığı gibi. Bu birikmişlik nedeniyle başkanın elini bu yüzden sıkmak istemedim. Topluluk önünde yapmamam gereken bir şeydi ama o an içimden böyle geldi. Bu yönetim olduğu sürece Manisaspor’un bir geleceğinin olduğunu düşünmüyorum. Telefonlarına dahi bakmam” diye konuştu.

“BENİMLE GÖRÜŞMEK İSTEMEDİLER”

Yönetimden görüşme talep etmesine rağmen sonuca varamadıklarını söyleyen Korkut, “Biz bu işi sonuçta ekmeğimiz için yapıyoruz. Peşinatımın son taksidi 5 ay geçti. 2 bin TL’den 10 ay maaş yazdırdım. Geldiğimden beri 1 TL maaş almadım. Maç başları zaten sezon sonunda ödeniyor. 150-200 bin TL’ye yakın alacağım var. Bu yönetim geldiğinden beri kaç kuruş para vermiş? Oynamıyorken, sesimi çıkarmadım. Benimle görüşmek istemediler. ‘Yardımcı olun, izin kağıdı verin gideyim’ dedim, başkan benimle görüşmeye bile tenezzül etmedi” şeklinde konuştu.

“GENÇ FUTBOLCULARLA OYNAYACAĞIZ DESELERDİ…”

Korkut şöyle devam etti: “Aytekin hocaya neden kadroya alınmadığımı sordum, takıma olumsuz hava verdiğimi öne sürdü. Bana, ‘genç futbolcularla oynayacağız, seni oynatmayı veya kadroya almayı düşünmüyoruz’ deselerdi, ‘eyvallah, baş tacısınız’ diyecektim. Bunu anlayamıyorum. Ben de biliyordum oynatmayacaklarını. Zaten maç başım var, parasal konuları düşünüyorlar ama bir futbolcunun geleceğini de düşünmek zorundalar.”

“BAŞKA BİR YÖNETİMLE MANİSASPOR’DA KALIRIM”

Artık federasyona başvurmak durumunda kaldığını ifade eden tecrübeli futbolcu, “Federasyona başvurdum. 1 ay içerisinde alacaklarım yatmadığı takdirde sözleşmeyi tek taraflı feshedeceğim. Bundan sonra hukuken muhatap olurlar. Ben Manisa’yı ve Manisaspor’u seviyorum. Sonuçta bir transfer yasağı var. Başka bir yönetim gelirse yasağın kalkmaması durumunda şartlar uyarsa görüşüp, anlaşırız. Yönetimle görüşmemiz olsaydı, ‘Manisaspor yasağı kaldırsın’ diye alacaklarımdan feragat edebilirdim. Bu saatten sonra transfer yasağı bile koydurmayı düşünüyorum” diye konuştu.

OLAY NASIL GERÇEKLEŞMİŞTİ?

Manisaspor Başkanı Gökay Budak, Ümraniye deplasmanı öncesi Taylan Restoran’da takıma verilen yemekte futbolcuların elini tek tek sıkıyor. Sıra Abdulkadir’e geldiğinde elini uzatıyor ama Abdulkadir, verilen sözlerin tutulmadığı iddiasıyla başkana elini uzatmıyor. Diyalog da böyle oluyor.

Gökay Budak: Elinde bir problem mi var?

Abdulkadir Korkut: Hayır.

Gökay Budak: Abdestin mi bozuluyor?

Abdulkadir Korkut: Senin elini sıkmak istemiyorum.

Gökay Budak: Niye geldin buraya?

Abdulkadir Korkut: Takım olarak geldik, “yemek var” dediler ben de geldim.

Gökay Budak: Yemeği ben verdim.

Abdulkadir Korkut: O zaman ben de gidiyorum.

Gökay Budak: Git.

Yöneticilerin araya girmesinin ardından Abdulkadir, yemeğe dönmeye ikna ediliyor… Budak ile Korkut, bu kez tekrar görüşüyor, olay tatlıya bağlansa da karşılıklı fesih için ertesi güne buluşmak için sözleşiyorlar.

Ertesi gün Korkut ve menajeri, stadyuma gidiyor ama başkanın yoğun olması sebebiyle buluşma gerçekleşmiyor.

Buluşma gerçekleşmeyince Abdulkadir de çareyi federasyona başvurmakta buluyor.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim