Misafir
6,0694
5,3378
219,73
ÜYE GİRİŞİ

Gecikmenin altından zemin çıktı!

Eski Garaj Yeni Proje olarak adlandırılan, Manisa’nın en yüksek bütçeli projesinin inşaatına başlanamamasının altından zemin sorunu çıktı.

Eski Garaj Yeni Proje olarak adlandırılan, Manisa’nın en yüksek bütçeli projesinin inşaatına başlanamamasının altından zemin sorunu çıktı. 


35 MİLYON EK MASRAF! 

Eski Garaj Yeni Proje’ 27 Ekim 2017 tarihinde 319 milyon  TL’ye ihale edilmiş, aradan yaklaşık 4,5 ay geçmesine rağmen hala inşaatına başlanamamıştı. Bu gecikmenin ardında inşaat alanında zemin sorunu olduğu ortaya çıktı. İhaleden önce yapılması gereken zemin etüt çalışmasının maliyetinin,  anahtar teslim götürü bedel ihalelerde yaklaşık 35 milyon olduğu belirtiliyor. Yasa gereği, projelerdeki hatalar firmanın yükümlülüğünde olduğundan, bu durumda yüklenici firma,  35 milyon ek masraf yapacak, ya da yatırdığı 19 milyon 140 bin lira teminatı yakarak ihaleden çekilecek. Proje alanında zemin etüdü yapılmadığı için 4,5 aydır çözüm yöntemi aranıyor. Konuyla ilgili firma da belediye de açıklama yapmayacaklarını belirttiler. 


 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim