Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Esnaf kredi ile ayakta!

24 yıllık başkan Çınar, yeniden koltuğa oturdu


24 yıllık başkan Çınar, yeniden koltuğa oturdu 

Manisa’da esnaf ekonomik sıkıntılar karşısında ayakta kalabilmek için 2017 yılında da kredi kullanmaya devam etti.  MESKOB Başkanı Recep Çınar, 2017 yılını yüzde 16’lık bir artışla 760 milyon TL finansmanla kapattıklarını belirterek, 2018’in ilk 2 ayında ise esnafın 62 milyon lira kredi kullandığını bildirdi. 
MUZAFFER KİRT  

Manisa S.S. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri 22. Bölge Birliği (MESKOB) Genel Kurulu gerçekleşti. Büyük Saruhan Hotel’de gerçekleşen ve tek listeyle gidilen genel kurulda 1994 yılından beri başkanlık görevini yürüten Recep Çınar yeniden başkanlığa seçildi. Divan Başkanlığını ise Manisa Seyyar Tuhafiye ve Manifaturacılar Odası Başkanı Mesut Dalkara yaptı.
Yönetim kurulu faaliyetlerinin ibrasını kabul eden üyelere teşekkür eden Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri 22. Bölge Birliği Başkanı Recep Çınar, “21 Ocak’ta Manisa Merkez’de başlayan kooperatif genel kurullarımızı 4 Mart’ta Akhisar’da bitirdik. Bölgemize bağlı 21 tane Esnaf Kefalet Kooperatifin 1 tanesi rakipli olmak üzere seçimli genel kurulları yapıldı. Kooperatifçilik tarihinde ilk defa tüm kooperatiflerin seçim yaptığı bir yıl oldu. Bunun nedeni de geçtiğimiz yıl yapılan bir kanun değişikliğiyle kooperatif birlikleri ve bölge birliklerimiz 3 yılda bir genel kurullarını yapacaklar. Hepimize hayırlı olsun diyorum” dedi.
‘GÜZEL Mİ GÜZEL BİR RAKAM!’
Çınar, 2017 yılını yüzde 16’lık bir artışla 760 milyon TL finansmanla kapattıklarını belirterek, esnafın kullandığı kredi ile ilgili şu bilgileri verdi “Doğru, güzel mi güzel bir rakam. Yüzde 13, yüzde 14’lük bir enflasyonu göz önüne alırsak, enflasyonu bir miktar aştığımız görüyoruz. Biz her zaman söylüyoruz. Finansman ihtiyacını karşılayabildiğimiz ölçüde biz başarılıyız. 2017 yılında zaman zaman sıkıntılar çektik mi çektik. 2017 yılında 760 milyon TL olarak gerçekleşen kredi oranı bugün itibariyle 822 milyon TL’ye ulaşmıştır. Yani 62 milyon TL 2 ayda üzerine ilave etmişiz. Bu müthiş bir rakam. TESKOMB’da yaptığımız girişimler sonucunda bölgemizin bunu hak etmediğini daha fazla krediye ihtiyacı olduğunu söyledik. Finansman ihtiyacını artırmak için elimizden geleni yapacağız.” 
ÜYELER MEHMETÇİĞE DESTEĞE  GİDİYOR
Başkan Çınar, Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçik’e destek olmak amacıyla TESKOMB öncülüğünde Hatay’a gideceklerini ifade ederek, “Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliğ’nden (TESKOMB) gelen bir genelge var.  Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin’de bir harekat düzenlemektedir. Yaklaşık 2 aya varan bir süredir orada sınır güvenliğimizi tehdit eden unsurlara karşı onları bertaraf etmek için bu harekat düzenlenmekte. Allah Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Mehmetçiklerimizin yardımcısı olsun. Savaştığımız kesim sadece teröristler değil, Avrupa, Amerika, İsrail olmak üzere yedi düvele karşı savaşıyoruz. Bunun için bunu çok önemsiyoruz. TESKOMB bunun gereğini düşünmüş. TSK Afrin’e harekat düzenliyor, bizim Hatay’a harekat düzenlememizi istiyor. Allah nasip ederse 14 Mart Çarşamba günü Hatay’da olacak şekilde bir program gerçekleştireceğiz. Pazartesi gününden itibaren arkadaşlarımız gerekli girişimleri yapacaklar. Her kooperatiften en az 2 kişi olmak üzere buradan bir otobüsle Hatay istikametine Salı günü hareket edeceğiz. Bu birlik ve beraberlik zamanıdır. Oraya sadece gitmekle kalmayacağız maddi desteği de vereceğiz. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bu manevi bir destektir” dedi.
YÖNETİM KURULU 
Recep Çınar başkanlığındaki Manisa 22. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği’nde 3 yıl boyunca görev yapacak yönetim kurulu üyeleri H. Gündüz Karaoğlan, Halil Aşık, Ali Ayan, V. Fahri Bilgiç, Ahmet Aktaş, Hasan Genli, Nail Aydeniz ve Ruhi Çoban yer aldı. Yedek üyeler ise, Mehmet Üzen, Şeref Bilek, İbrahim Ertürk, Süleyman Kalbur, Ersen Tepeci, Halil Yıldırım, Muammer Topcan, Adem Tosun ve Hasan Ceylan’dan oluştu. 3 yıl süreli görev yapacak 3 kişilik denetim kurulunda M. Zeki Mercan, Sait Başbelen ve Ali Yiğen olurken, yedek üyeler ise Kudret Bozyaka, Mehmet Aytaç ve Halil Zeybek oldu. Merkez Birliği Temsilcileri ise Recep Çınar, H. Gündüz Karaoğlan ve Halil Aşık, yedek üyeler ise Ali Ayan, Hasan Genli ve Ahmet Aktaş oldu.
 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim