Misafir
6,5181
5,7674
245,88
ÜYE GİRİŞİ

Şoförler elektrikli otobüslerine karşı

Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yusuf Enli, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir içi ulaşımda kullanılmak üzere hizmet verecek elektrikli otobüslerin, servis şoförlerini mağdur edeceğini belirterek, elektrikli otobüse karşı çıktıklarını söyledi.

Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yusuf Enli, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir içi ulaşımda kullanılmak üzere hizmet verecek elektrikli otobüslerin, servis şoförlerini mağdur edeceğini belirterek, elektrikli otobüse karşı çıktıklarını söyledi. 
MUZAFFER KİRT 

Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yusuf Enli, 25 Mart 2018 Pazar günü yapılacak olan oda seçimleri öncesinde üyelerle bir araya geldi. Anemon Hotel’de gerçekleşen etkinliğine Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanı Hasan Geriter, Manisa Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener,  Manisa Bakkallar Odası Başkanı Saffet Taşkıncan, Manisa Motorlu Tamirciler Odası Başkanı Ahmet Ülke ve şoför esnafı katıldı.
‘BU ŞERH HOŞLARINA GİTMEDİ!’
Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yusuf Enli, 25 Mart’ta yapılacak olan seçimlerde yeniden aday olduğunu açıkladı. Başkan Enli, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir içi ulaşımda kullanılmak üzere hizmet verecek elektrikli otobüslere karşı çıktıklarını söyledi.  UKOME’nin aldığı bu kararı kabul etmediklerini ifade eden Enli, Manisa Belediyesi’ni mutlu etmek için burada olmadıkları gibi belediye başkanını da mutlu etmek için burada olmadıklarını vurguladı. Enli, “Biz sırf onların para kazanmaktan başka bir dertleri olmadığını bildiğimiz için şerh koyduk. Bu şerh hoşlarına gitmedi” dedi.
Elektrikli otobüslerin servis camiasına günde 200 araba eksik yazacağının altını çizen Enli, “Çünkü öyle bir planları var ki çoğu yerden bizi geçirmeyecekler. Çoğu yerlere bize yasak getirecekler. Belki bize bir dönem sıkıntı yaratacak ama ben inanıyorum ki o fabrikalara bizim gibi zamanında yetiştiremeyecekler. O fabrikaya gidecek işçilerin yüzde 90’ı yolda kalacak. Ama bizim dayanma gücümüz ne kadar onu bilemiyoruz, tahmin edemiyoruz. 18 liraya servis yapan bir servisçinin de dayanma gücü ne kadar olur, 50 liraya servis yapan bir arkadaşımızın dayanma gücü ne olur. Ne tür bir yardım istiyorsanız yapmaya hazırız” diye konuştu.
‘KİMSE İÇİN KAVGA ETMEYİN’
25 Mart tarihinde yapılacak olan seçime de değinen Enli şunları söyledi “Hiç kimseyi kötülemedim, hiç kimsenin arkasında da kötü konuşmadım. Biz bir seçime gideceğiz. O seçimden sizden istediğim şu. Hiçbiriniz ne Salih için kavga edin ne de benim için kavga edin. Gidin oyununuzu kullanın. Kimi seçerseniz seçin. Asla orada münakaşa, kavga etmek istemiyoruz. Bakın bize yakışan odur. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk saygıdan bizim arka tarafımızda oturuyordu arkadaşlar. Bu kadar büyük mesleğin onuru içerisindeyiz biz. Lütfen işinize sahip çıkın. Yüce başkomutan bile kendine emin adımlarla bizim arkamızda oturup hep yolculuk yaptı. Böyle büyük bir ordunun mensuplarıyız biz arkadaşlar. Kimi seçerseniz seçin. Asla kavga olmayacak. Bu duygularla, size olan sevgimle göreve talibim. Karar sizin. Büktün vereceğiniz karara saygılıyım” diye konuştu.
 
 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim